Tradiční farmářské trhy rozšířují nákupní možnosti obyvatel Prahy 13.

Od dubna do listopadu si na Slunečním náměstí Prahy 13 mohou obyvatelé nakoupit domácí potraviny a výrobky. Uskutečnilo se zde totiž 5 pravidelných farmářských trhů. Jednotlivé trhy se konají každé pondělí od 8 do 18 hodin.  Celkový vzhled i rozmístění stánků je koncipováno tak, aby přirozeně navazovalo na tradici staropražských jarmarků.

Jedná se o jednu z aktivit Místní agendy 21, nazývanou spolupráce tří sektorů.

K dostání zde je především čerstvá zelenina a ovoce, tradiční pečivo z domácích pekáren, mléčné výrobky, uzenářské výrobky čerstvé ryby a produkty zpracovaného ovoce. Tento sortiment doplňují různé druhy medu a koření.

Poněkud vyšší ceny jsou vyváženy vyšší kvalitou. Jen pro tento rok došlo k obměně cca 20 % prodejců z důvodu zvýšení kvality výrobků. Celkový počet prodejců však zůstává na Praze 13 stejný ( 21 ).

Prodejci jsou stále kontrolováni včetně původu produktů, pro děti je opět umístěna zábavní atrakce.

Z ankety uskutečněné mezi návštěvníky trhů vyplynulo, že nejvíce oceňují dostupnost kvalitních tuzemských potravin a dalších výrobků. Pro drobné české výrobce znamená účast na farmářských trzích podporu odbytu jejich výrobků a tím i jejich podnikání. Celkový ohlas na konání farmářských trhů je jednoznačně pozitivní, a proto by v jejich pořádání městská část chtěla dále pokračovat.

V Praze dne 13. května 2014    Jiří Neckář

Zveřejněno: 04.07.2014 – Dan Novotný Mgr. ; Přečteno 1588 x