Znak městské části - 2,6 kB Tisková zpráva
4. května 2009

- 32 kBNa radnici Prahy 13 je od pondělí 4. května k dispozici Informační centrum pro podnikatele. Slavnostního otevření se zúčastnili starosta městské části David Vodrážka, poslanec Petr Bratský, tajemnice úřadu Kateřina Černá, administrátor projektu Martin Šmíd, pracovníci živnostenského odboru a zástupci podnikatelů.
Samostatná místnost v rámci živnostenského odboru v 1. patře radnice je vybavena moderní informační technikou a nabízí zejména začínajícím podnikatelům základní škálu informací usnadňujících vstup do podnikání. Současně byly zprovozněny dva informační terminály s přístupem k informacím úřadu, internetu a tisku. Jeden z  terminálů je výškově nastavitelný, a proto je velice vhodný i pro klienty na vozíku.

Radnice Prahy 13 dlouhodobě usiluje o vytvoření příznivých podmínek pro podnikatele, také díky tomu získala loni titul Město pro byznys 2008. Realizace výše uvedeného projektu Rozšiřování a zvyšování kvality služeb poskytovaných ÚMČ Praha 13 byla podpořena částkou přibližně 700 tisíc korun z Operačního programu EU Praha – Konkurenceschopnost (OPPK).

Součástí projektu je také komplexní modernizace vyvolávacího systému živnostenského odboru. Od nynějška je tak možné rezervovat si termín návštěvy živnostenského odboru nebo Informačního centra pro podnikatele prostřednictvím rezervačního formulářena webových stránkách úřadu www.praha13.cz. Informační centrum i terminály jsou v provozu v úředních hodinách živnostenského odboru.

Samuel Truschka
tiskový mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: truschkas[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

Zveřejněno: 25.09.2012 – Dan Novotný Mgr. ; Přečteno 6150 x