mojepraha fond

Praha spouští první zastřešující aplikaci, kde najdete řadu praktických informací pro každodenní život v hlavním městě. Na jednom místě najdou Pražané novinky z kulturního dění v metropoli a navigační službu na nejbližší místa ve veřejném prostoru, jako jsou úřady, volná parkovací místa, dětská hřiště, lékárny nebo nemocniční zařízení. Aplikace Moje Praha slouží zároveň jako rozcestník na další užitečné pražské aplikace.

Aplikace vznikla v rámci renovace dřívější aplikace Praha!, která byla pro dnešní dobu již zastaralá. Nová aplikace přináší oproti této původní verzi řadu nových funkcí a informací a především je uživatelsky mnohem přívětivější a jednodušší.

Aplikace je pro Android a iOS ke stažení zdarma. Pro hlavní město ji vyvíjí společnost Operátor ICT ve spolupráci s Prague Startup Centrem.

Co vše aplikace nabídne?

Ve zpravodajské části aplikace se Pražané dozvědí o novinkách v oblasti zábavy a kultury. Aplikace bude například upozorňovat na aktuální výstavy a vernisáže. Bude také přinášet zajímavé zprávy vydané Magistrátem hlavního města Prahy.

„Za klíčovou službu v rámci aplikace považuji osobně možnost nalezení nejbližších volných parkovacích míst a placení parkovného podle toho, na jaké zóně zrovna stojím. Myslím, že by řidičům mohla díky aktuálním a rychlým datům významně usnadnit pohyb v pražských ulicích,“ komentuje člen představenstva Operátora ICT Luděk Šteffel.
Díky aplikaci bude mít uživatel přehled o aktuálním dění na pražských silnicích – aplikace vyhledá snímky z nejbližších dopravních kamer.
Může být také užitečným pomocníkem při hledání volného místa k zaparkování, informuje totiž o počtu volných míst na nejbližších P+R parkovištích a umožňuje rychlé přepnutí do navigační aplikace. Při parkování v parkovacích zónách, kde fungují nové automaty využívající SPZ vozidla, bude moci uživatel zaplatit přímo z aplikace.

Službu můžete využít také v případě, že hledáte například nejbližší park, dětské hřiště, policejní služebnu, sběrný dvůr, lékárnu, zdravotní zařízení nebo veřejné WC./

Aplikaci Moje Praha si lze jednoduše uzpůsobit podle toho, která místa a informace uživatele nejvíce zajímají. Tyto oblíbené body se pak zobrazí hned při zapnutí na úvodní straně.

Robert Čumpelík
Operator ICT