Praha 13 má svůj Instagram a YouTube kanál

Městská část Praha 13 spustila na konci letošního roku komunikaci v rámci mobilní aplikace Instagram a zaktivovala svůj YouTube kanál. V současné chvíli tedy spravujeme tři hlavní platformy sociálních sítí včetně profilu na Facebooku – Šťastná třináctka.

Instagram „Praha_13“

Aplikace Instagram, která je určena primárně pro chytré telefony a dotykové tablety, nám umožňuje sdílet fotografie a krátká videa. Městská část je zde zaregistrována pod uživatelským jménem: Praha_13. Na náš oficiální instagramový účet jsou postupně přidávány fotky zajímavých míst, krátká videa z akcí, které jsou v naší městské části organizovány a rovněž jsme otevřeni sdílet příspěvky ostatních uživatelů Instagramu označené tvz. hashtagem (#praha13). Do budoucna počítáme s interaktivními soutěžemi a jinými aktivitami, které se zaměří na získání dalšího počtu tzv. sledujících.

YouTube „Praha 13“

Na největším internetovém serveru pro sdílení videosouborů figurujeme pod vyhledávacím heslem Praha 13. Ke zhlédnutí jsou zde pořady, které pro nás zpracovává TV Praha 13. Dění v naší městské části tedy mohou sledovat rovněž lidé, pro které není signál televize Prahy 13 dostupný. Do budoucna počítáme s prezentací vlastních krátkých videí, jenž by svým obsahem cílila na nejpočetnější skupinu uživatelů sítě YouTube (15 – 35 let).

Získání širšího počtu odběratelů u obou zmiňovaných komunikačních platforem je poměrně dlouhý proces. Pevně věříme, že aktivitu na těchto sociálních sítích přivítají nejen obyvatelé Prahy 13.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části