MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
29.6. 2017

Jako reakci na zprávu o schváleném záměru výstavby P+R Terminálu Zličín Radou hl. města Prahy svolal starosta MČ Praha 13 David Vodrážka spolu se starostkou MČ Praha 17 Jitkou Synkovou a zástupcem společnosti Č. R., s. r. o. informativní jednání partnerů, kterých se týká výstavba a budoucí užívání P+R Terminálu Zličín.

„Městská část Praha 13 plně podporuje záměr hlavního města postavit P+R parkoviště, které nabídne až 2000 parkovacích míst a z dlouhodobého hlediska pomůže vyřešit dopravu v klidu v Praze 13 a přilehlém okolí,“ řekl starosta David Vodrážka.

Je zapotřebí, aby projekt takového významu byl koordinován jak ze strany města, tak ze strany stávajících provozovatelů obchodních komerčních center na daném území, jako jsou obchodní centrum Metropole Zličín, IKEA, Globus, Renault, Siko a další, jejichž zástupci byli červnovému jednání také přítomni.

Koordinací a přípravou projektu byla pověřena společnost Č. R., s. r. o., spolu s architektonickým studiem ARX, kteří budou ve spolupráci s hl. městem Praha realizaci výstavby P+R Terminálu Zličín zajišťovat.

Stavba Terminálu Zličín by měla být dokončena do konce roku 2019.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz