MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
 7. 6. 2017

Od letošního června je na webových stránkách www.praha13.cz možné spustit aplikaci „Rozklikávací rozpočet“. Tato aplikace se stala symbolem moderního a otevřeného úřadu 21. století a v poslední době ji zavádí do praxe stále více veřejných institucí.

Systém, ve kterém je možno zobrazit detaily hospodaření úřadu až na úroveň jednotlivých položek, má velmi jednoduché a intuitivní ovládání, jsou v něm přehledně zpracovány příjmy a výdaje, zkrátka nabízí veřejnosti ucelený přehled o hospodaření a fungování úřadu.

„Otevřenost při nakládání s veřejnými finančními prostředky je pro nás velmi důležitá. V zavedení zmiňované aplikace vidím jednoznačný přínos pro občany, kteří mají zájem o podrobnější údaje o směřování financí z našeho městského rozpočtu,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Transparentní, přehledná a srozumitelná forma prezentace ekonomických dat umožňuje sledovat hospodaření úřadu na různých úrovních. Rozklikávací formou lze zobrazit současný stav, skutečné čerpání výdajů a plnění příjmů podle jednotlivých odborů.

Občané se do aplikace mohou dostat jednoduše přes webové rozhraní na hlavní stránce: Městská část – Důležité dokumenty a rozpočet - Rozklikávací rozpočet.

Aplikaci podporují také mobilní zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz