zpet do prace.jpg

Městská část Praha 13 získala z Operačního programu Praha - Adaptabilita dotaci na projekt Zpět do práce po rodičovské dovolené s MČ Praha 13. Projekt nabízí bezplatnou podporu rodičům s malými dětmi, kteří nastupují nebo uvažují o návratu zpět do práce po rodičovské nebo mateřské dovolené

Efektivní využití projektu

Rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené a rodiče po ukončení rodičovské dovolené s trvalým bydlištěm nebo pobytem minimálně 6 měsíců na území hlavního města Prahy mají možnost kariérového a právního poradenství a vzdělávacích kurzů formou e-learningu zcela zdarma.

Kariérní a právní poradenství je poskytováno po objednání individuálně v Domě dětí a mládeže Stodůlky, Chlupova 1800, Praha 5. Při účasti na konzultacích je v dětském koutku domu dětí zajištěno hlídání dětí. To mohou využít i rodiče, kteří se chtějí vzdělávat prostřednictvím e-learningu a absolvují ho přímo v DDM Stodůlky.

Bezplatné Kariérní poradenství
Bezplatné Právní poradenství

Vzdělávání formou e-learningových kurzů je časově flexibilní. Rodiče si mohou kurzy naplánovat dle svých potřeb a rodinných povinností. E-learnigové kurzy lze absolvovat z domova nebo v Domě dětí a mládeže Stodůlky, kde jsou k dispozici PC a studijní materiály. V nabídce je 5 balíčků vzdělávacích kurzů, které obsahují vždy 3 e-learnigové kurzy. V případě úspěšného absolvování celého balíčku kurzů obdržíte konečný certifikát od Městské části Praha 13.

Bezplatný e learning

Témata e-learningových balíčku:

· příprava na návrat do zaměstnaneckého vztahu, praktický průvodce, jak získat nové zaměstnání a co lze očekávat při návratu do předchozího zaměstnání (obsahuje kurzy akreditované MV ČR)

· příprava na pracovní pozici ve veřejné správě se zaměřením na postavení úředníka a ochranu osobních údajů (obsahuje kurzy akreditované MV ČR)

· příprava na pracovní pozici asistentky/asistenta, téma základy společenského chování a jak správně mluvit a psát česky

· počítačové kurzy dle osnov sylabu LCDL – European Computer Driving Licence (tj. mezinárodní certifikační koncept zabývající se testováním počítačové gramotnosti)

· zdravý životní styl nejen v zaměstnání - obsahuje praktické rady a tipy, jak si zlepšit práci v kanceláři a jak se zdravě a pestře stravovat

Vzdělávací portál je k dispozici na adrese www.rentel.cz/portal/zpetdoprace, kde lze provést registraci na e-learningou výuku.

Všech e-learningových kurzů a kariérové a právního poradenství se můžete účastnit i přes léto. Poběží do konce roku 2015. Po dobu všech poradenství a vzdělávání v DDM Stodůlky je k dispozici i zdarma hlídání dětí.

Podrobnější informace k projektu a objednávky konkrétních termínů e-learningu, právního a kariérního poradenství a zajištění hlídání dětí v DDM Stodůlky získáte u koordinátorky projektu Mgr. Michaely Gaydošové, tel. 731 164 770 nebo na zpetdoprace@p13.mepnet.cz, michaelagaydosova@p13.mepnet.cz

Těšíme se na Vás!

Mgr. Hana Tyranová, manažerka projektu

4-OPPA s textem 2X1.jpg

Projekt je podpořen v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem.

Zveřejněno: 24.08.2015 – Dan Novotný Mgr. ; Přečteno 6090 x