MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
 16. 1. 2018

Ze statistického hlediska jsou senioři vůbec nejohroženější skupinou zasaženou kriminální činností. Praha 13 proto opět navázala spolupráci s Městskou policií hl. města Prahy, aby společně zorganizovali druhý ročník úspěšné Senior Akademie, která se zabývá účinnou prevencí kriminality.

Senior Akademie, nad kterou převzal záštitu zástupce starosty za sociální oblast Pavel Jaroš, je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality, ochrany života, zdraví a majetku zaměřených na seniory. Moderní alternativní metodou, založenou na principu univerzity třetího věku, přednáší strážníci městské policie účastníkům akademie, jak se chovat v krizových situacích, předcházet trestné činnosti nebo jak účinně přivolat pomoc.  V rámci programu mohou senioři a zdravotně postižení občané s trvalým pobytem v Praze 13 a v Praze – Řeporyjích absolvovat celkem třináct přednášek, které se budou konat pravidelně každou středu v obřadní síni radnice od 14 do 16 hodin.

Program akademie je tematicky zaměřen na řadu oblastí. Účastníci se dozvědí více o zajištění osobního bezpečí, zabezpečení majetku, o finanční gramotnosti, kriminalistice, základech první pomoci, obraně proti podvodníkům nebo domácímu násilí či o povinnostech při chovu psů apod. Součástí cyklu je také návštěva Muzea Policie České republiky, Psího domova v Tróji nebo Centrálního operačního střediska městské policie.

Slavnostní zahájení Senior akademie proběhne 21. února za účasti starosty Prahy 13 Davida Vodrážky a jeho zástupce Pavla Jaroše. „Senioři se snadno stávají oběťmi trestné činnosti. Jejich bezpečí a ochrana je pro nás jednou z priorit, proto jsem rád, že jsme znovu navázali spolupráci s městskou policií a projekt Senior Akademie bude znovu zrealizován,“ řekl starosta David Vodrážka.

Zahájení Senior akademie 21. 2. ve 14.00 se uskuteční v budově radnice v zasedací místnosti Rady MČ Praha 13 v 5. patře č. 631.

Přihlášky si mohou zájemci vyzvednout osobně u Jana Morčuše, ÚMČ Praha 13, 2. patro, č. dveří 320, E-mail: morcusj@p13.mepnet.cz nebo elektronicky na www.praha13.cz.

Přihláška do Senior akademie

Program Senior akademie

Bližší informace získáte na tel. lince 235 011 458.

Projekt prevence kriminality Senior akademie probíhá v rámci aktivit místní Agendy 21 a je realizován zdarma.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

Senior akademie - pozvánka 2