Městská část Praha 13 společně s Integračním centrem Praha, o.p.s. organizuje komunitní akci s názvem „Nejsme si cizí...“. Akce, která je pořádána v rámci projektu „Společná adresa – Praha 13“ a je zařazena mezi akce místní Agendy 21, se uskuteční v sobotu 24. června 2017 od 14 hodin v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny.

Celé sobotní odpoledne 24. června se ponese v kulturním duchu. Těšit se můžete na vystoupení hudebních kapel. Pro návštěvníky budou připraveny různé workshopy. Dospělí se mohou nechat inspirovat multikulturní kuchařskou show s ukázkou tradičních receptů, k vidění a hlavně ochutnání bude pravá gruzínská grilovačka, vietnamská komunita předvede výrobu pravých jarních závitků a kromě dalšího zde budou připraveny karibské speciality.

Děti dostanou příležitost vyzkoušet si výrobu origami nebo se zúčastnit cukrářského a tanečního workshopu a nebude chybět ani tolik oblíbené malování na obličej.

Zájemci o hájení lidských práv si ve spolupráci s českou pobočkou mezinárodní organizace Amnesty International mohou poslechnout sérii krátkých vzdělávacích diskuzí se zástupci národnostních a sociálních menšin s názvem „Živá knihovna“.

Vstup na akci i doprovodné aktivity jsou pro veřejnost zcela zdarma.

Komunitní akce "Nejsme si cizí..." je pořádána v rámci projektu "Společná adresa - Praha 13" zaměřeného na integraci cizinců za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR a městské části Praha 13.

nsc affiche

nejsme si cizí 1