Předvánoční čas, který včera oficiálně začal první adventní nedělí, je znát i v Praze 13. Naše městská část se zahalila do vánoční výzdoby, výlohy obchodů lákají ke koupi dárků a nejeden balkón se barevně rozblikal vánočními světýlky.

Příchod Vánoc tradičně signalizují akce, které městská část organizuje. I letos tak před radnici na Sluneční náměstí zavítal s menším předstihem Mikuláš s čertem a dalšími pomocníky, kteří přišli v pondělí 4. prosince potěšit všechny děti z mateřských školek Prahy 13. Na pomoc si s sebou tradičně přizvali starostu Davida Vodrážku. Městská část Praha 13 každé mateřské škole věnovala vánoční stromek, který si děti společně s učitelkami ozdobily. Nejnápaditější stromečky pak starosta ohodnotil a děti si do své školky mohly odnést krásné ceny.

Vánoční atmosféru také spolehlivě dokáže naladit už tradiční rozsvěcení betléma, které i letos připadlo na první adventní neděli, tedy 3. prosince. Přišly se mezi nás podívat malé děti, které zazpívaly koledy, ty větší zahrály na své nástroje vánoční melodie, dospělé diváky zahřál svařák a všichni si mohli poslechnout vánoční poselství faráře Prahy 13.

Předvánoční čas je zkrátka v plném proudu. Pojďme si jej společně užít v klidu a míru bez zbytečného stresu a shonu.

Eva Libigerová
8314++