MATRICE ZNAKU -opravená kopie+.jpg Tisková zpráva
    2. 11. 2010

Už jen do neděle 7. listopadu mohou zájemci o historii svého města navštívit výstavu nazvanou Od jeskyně k modernímu městu – mozaika z dějin Prahy 13,  která je od začátku září k vidění na Školním zimním stadionu Bronzová. Unikátní výstava vznikla ve spolupráci MČ Praha 13 a Muzea hl. města Prahy. Za dva měsíce ji zhlédlo více než 5 000 návštěvníků. Kvůli zvýšenému zájmu veřejnosti v závěru října byla výstava prodloužena o týden.

Výstava  mapuje dějiny území dnešní Prahy 13 od počátků pravěkého osídlení až do dnešní doby. Nejatraktivnější částí výstavy jsou nálezy a poznatky z archeologických průzkumů na tomto území.  Většina exponátů je vystavována úplně poprvé. Vedle keramických nádob jsou to nástroje a zbraně z kamene, kostí a kovů, bronzové šperky a nejstarší nálezy pravěkého zlata v Praze. V další části jsou představeny kopie středověkých listin a archiválií, dokumenty a fotografie z 19. a  1. pol. 20. století, snímky z výstavby sídlišť od 70. let  a  zajímavosti ze života dnešní Prahy 13.

Výstava je přístupná denně od 10 do 18 hodin až do neděle 7. listopadu v areálu Školního zimního stadionu Bronzová, ulice U Jezera, nedaleko stanice metra B Luka. Vstup je volný.  V pátek 5. listopadu od 9.00 se v areálu uskuteční závěrečná akce pro školy, při níž budou ekologicky zlikvidována soutěžní plavidla z plastových lahví vyrobená školáky, která byla součástí expozice. Žáci místních základních škol se postarali také o výtvarnou výzdobu výstavních prostor na zimním stadionu.

Samuel Truschka
tiskový mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: truschkas[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

archeologická expozice.jpg