Od pondělí 1. března jsou na základě rozhodnutí vlády uzavřeny základní a mateřské školy. V naší městské části jsou určeny dvě školy, kde bude zajištěna nezbytná péče o děti ve věku do 10 let a to Fakultní základní škola Mezi Školami 2322 a Mateřská škola U Rumcajse, Zázvorkova 1994. Do těchto školských zařízení mohou docházet děti, jejichž rodiče nebo zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil a to v případě, že nemají zajištěnou péči o dítě.
  Bližší informace pro rodiče a zákonné zástupce z výše uvedené kategorie pracovníků obdržíte od 8.00 do 16.00 hodin na Odboru školství Úřadu městské části Praha 13, tel. 235 011 432.

Informace o nezbytné péči o děti za nouzového stavu pro zaměstnavatele zajišťující kritickou infrastrukturu najdete na http://skoly.praha-mesto.cz/88614_Informace-o-nezbytne-peci-o-deti-za-nouzoveho-stavu-pro-zamestnavatele-zajistujici-kritickou-infrastrukturu, kde je mj. i Rámcový popis procesu umisťování dětí.

Jan Šafir, vedoucí odboru školství