ZJIŠŤOVÁNÍ POTŘEB SENIORŮ V PRAZE 13

Jak se žije seniorům v Praze 13? Jaké potřebují sociální služby a pomoc? Jak by chtěli trávit svůj čas?

Vážení obyvatelé Prahy 13,
zde si můžete stáhnout dotazník, s jehož pomocí bychom opět rádi zjistili, jaké potřeby v oblasti sociálních služeb a péče mají naši starší spoluobčané. Dotazník je tedy určen zejména Vám, kteří jste starší 65 let.

Zjišťování potřeb v sociální oblasti ukládá obcím zákon o sociálních službách. Podobné dotazníkové šetření jsme již dělali v roce 2008. Tehdy bylo cílené na 3 skupiny obyvatel: děti, mládež a rodiny; osoby se zdravotním postižením a seniory. Dotazníky nám pomohly při podpoře rozvoje sociálních a doprovodných služeb. Vzniklo např. několik terénních programů, klub pro děti a mládež, v pořadí osmý klub seniorů zaměřený na turistiku, Středisko sociálních služeb Prahy 13 zvýšilo kapacitu denního stacionáře a rozšířilo nabídku aktivit pro seniory (např. o kurzy trénování paměti, Nordic Walking…). Pravidelně pořádáme Veletrh sociálních služeb Prahy 13 a již dvakrát byl vydán katalog s přehledem podporovaných služeb. V grantovém řízení na podporu sociálních služeb výrazně stoupl počet podpořených organizací a jejich projektů a ruku v ruce i objem vynaložených finančních prostředků.

Na základě vašich odpovědí z vyplněných dotazníků budeme schopni lépe určovat priority v sociální oblasti cílené na seniory při plánování rozvoje sociálních služeb.  

Děkuji za váš čas a spolupráci

Aleš Mareček, zástupce starosty

DOTAZNIK_TITUL.jpg

Dotazník je ke stáhnutí zde.

Dotazník je anonymní. Jeho vyplnění je dobrovolné a pokud jsou pro Vás některé otázky příliš osobní, nemusíte na ně odpověď.

V případě, že jste dotazník nedostali jako součást listopadového čísla STOPu, nebo si ho nemůžete stáhnout z internetu a vytisknout, pak Vám bude k dispozici v Informačním centru na Radnici Městské části Praha 13.

Vyplněný dotazník můžete vrátit přímo osobě/organizaci, od které jste jej dostali, nebo můžete dotazník vhodit do sběrných boxů umístěných na těchto místech:

·    ÚMČ Praha 13 (Informační centrum)
·    ÚMČ Praha Řeporyje (podatelna)
·    KD Mlejn (vrátnice)
·    Poliklinika Lípa Centrum (vrátnice)
·    Poliklinika Hostinského (vrátnice)
·    Poliklinika Janského (cukrárna)
·    Středisko sociálních služeb Prahy 13 (Dům pro seniory Lukáš)
·    Restaurace u Beránků (Třebonice)

PB112160.jpg

Vyplněný dotazník je možné zaslat i poštou na adresu: ÚMČ Praha 13, OSPZ, Sluneční nám. 13/2580,158 00 Praha 5

Sběr dotazníků končí 30.listopadu 2013.

V případě nejasností nám zašlete e-mail.

 

Zveřejněno: 14.11.2013 – Dan Novotný Mgr. ; Přečteno 2385 x
Vytisknout