Běh pro zdraví je fenoménem současného zájmu o individuální sportovní aktivity.

V Centrálním parku naší městské části můžete vidět běhat pro zdraví mnoho lidí všech věkových kategorií. Přitom mnozí z nich by se jistě rádi naučili, jak správně a efektivně běhat, případně by rádi sdíleli tyto zážitky s někým dalším.

Proto se městská část rozhodla zřídit veřejnou běžeckou školu, jejímž cílem je naučit zájemce správně a efektivně běhat. Tohoto úkolu se ujali  zkušení trenéři lehkoatletického oddílu TJ Stodůlky Praha, o.s., a tak Běžecká škola Prahy 13 zahajuje svou zkušební činnost.

Zájemci o společné běhání pod odborným vedením zkušených trenérů se mohou scházet jednou týdně ve všední den odpoledne v Centrálním parku u dětského hřiště pod tubusem metra (u Nepomuckého rybníka) pro začátek vždy v úterý od 18 do 20 hodin. V počáteční zkušební době se bude začínat rozcvičením na místě srazu a běhat jen kolem Nepomuckého rybníka, aby se mohli zapojovat i pozdější příchozí.
Účast v běžecké škole bude po celou dobu pro všechny zájemce zcela zdarma.

Pokud se zájem o běhání dostatečně rozšíří, bude se později soutěžit i o nejaktivnějšího účastníka (běžce) sezony.

Záštitu nad běžeckou školou převzal starosta městské části Praha 13 Ing. David Vodrážka.

Zájemci se scházejí vždy v úterý v 18.00 v Centrálním parku u dětského hřiště pod tubusem metra.

Zájemci o další informace, případně s dalšími náměty mohou napsat na e-mail sport@p13.mepnet.cz nebo volat na 235 011 210.

Bohdan Pardubický, odbor kancelář starosty

vyzaduji
Vytisknout