Zástupci městské části Praha 13 v pondělí 8. dubna uvedli do provozu zrekonstruované sportoviště pro děti, které se nachází v blízkosti ulice Kociánova.

Starosta MČ David Vodrážka, který se společně s místostarostkou Marcelou Plesníkovou ujal slavnostního přestřižení pásky, vyjádřil své potěšení nad širším zaměřením sportoviště a dodal: „Jsem velmi rád, že si můžeme dovolit opatřit dětská hřiště na třináctce bezpečným povrchem, neboť pominu-li jejich dlouhou životnost a jednoduchou údržbu, tento polyuretan výrazně snižuje při pohybu a případném pádu riziko úrazu, což je pro nás prioritní.“

Veškeré plochy včetně přístupových chodníků jsou řešeny z litého EPDM granulátu v barvách přírody. Ze stejného materiálu jsou také zhotoveny herní prvky v podobě zvířátek a zapuštěných trampolín pro sportovní vyžití dětí. Další herní prvky jsou navrženy z akátového dřeva, stejně jako lavičky sloužící k odpočinku. Ve středu hřiště jsou umístěny dvě věže propojené lanovým mostem. Herní prvky jsou navrženy spíše pro mladší děti. Hlavním tématem sportoviště je louka a život na ní.

Celou koncepci nově zrekonstruovaného hřiště vysoce hodnotí také místostarostka Marcela Plesníková. „Velkou přidanou hodnotu zde vidím v tom, že hřiště může sloužit nejen ke sportu a odpočinku, ale zároveň k výuce,“ řekla a dodala: „ Přeji dětem, aby se jim tady líbilo a chodily sem se svými učitelkami rády.“

Sportoviště je ve správě OŽP a bylo zrekonstruováno díky výrazné finanční podpoře Magistrátu hl. města Prahy, za což jim patří náš velký dík.

Celková revitalizace a modernizace hřiště byla vyčíslena na 7 milionů korun.

vyzaduji

Aktualizováno: 11.04.2019 – Dan Novotný Mgr. ; Přečteno 434 x