Do základních škol v městské části Praha 13 se letos poprvé vrací žáci do školních lavic. Radnice Prahy 13 školy i školky vybavila respirátory a desinfekčními přístroji a zajistila doručení povinných testů. Starosta David Vodrážka osobně přivítal děti ve Fakultní základní škole Trávníčkova a všem popřál především pevné zdraví a bezproblémový návrat k prezenční výuce.

„V naší městské části máme deset základních škol a dnes se vrací do lavic přibližně čtyři tisíce dětí v rotačním systému, také mateřinky ožijí předškoláky. Do všech školských zařízení jsme již před časem dodali tisíce respirátorů a desinfekční přístroje včetně náplní, abychom dětem i zaměstnancům zajistili v největší možné míře nezbytnou ochranu. Abychom školkám i školám ulevili s přípravami zahájení a organizací výuky, převzali jsme minulý týden také distribuci testovacích sad z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Přeji všem především zdraví a radost z návratu do tříd a doufám, že se postupně budou vracet i další ročníky,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Chtěla bych pracovníkům všech škol i školek skutečně upřímně poděkovat za ohromné nasazení při bezesporu náročné přípravě otevření škol. Vždyť na vše měli jen necelé tři pracovní dny,“ zdůrazňuje místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková. „Věříme, že jde o první významný krok k tolik žádoucímu návratu společnosti k běžnému způsobu života.“

Žáci se budou ve škole dvakrát týdně testovat neinvazivními antigenními testy. Testování umožní bezpečné prezenční vzdělávání ve školách a tolik potřebný kontakt dětí s vrstevníky a pedagogy.

Podrobnější informace naleznou rodiče a zákonní zástupci na webu jednotlivých základních a mateřských škol.

DĚTI NÁVRAT DO ŠKOL