MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
21. 9. 2018

V pátek 21. září byl slavnostně otevřen největší investiční projekt Prahy 13 – Domov pro seniory, který nese jméno slavné prvorepublikové herečky, svého času občanky Prahy 13, Zity Kabátové. Vznikl tak moderní objekt se 110 lůžky pro občany důchodového věku.

Domov pro seniory disponuje jedno a dvoulůžkovými moderně vybavenými pokoji s kompletním příslušenstvím, včetně sociálního zařízení. Na každém patře je umístěna sesterna, relaxační místnost a terasa s venkovním posezením. Klienti budou mít k dispozici ordinaci s nonstop lékařskou službou, vlastní kuchyni a jídelnu a další společenské prostory. Komplex bude poskytovat nadstandardní služby včetně kadeřníka, k dispozici zde budou prostory s vanami pro vodní terapie či masážní místnosti a tělocvična pro kondiční cvičení. Počítáno bylo také s venkovní relaxační zónou v podobě parku s lavičkami. Celá budova je samozřejmě kompletně bezbariérová.

„Dobře si uvědomujeme současný trend stárnutí populace. Myšlenka postavit v naší městské části zařízení pro občany v seniorském věku, kteří už se o sebe obtížně postarají sami, se zrodila před několika lety,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka. „K realizaci stavby ale vedla poměrně složitá cesta vzhledem k obtížnému jednání s Magistrátem hl. m. Prahy,“ dodal starosta. Dům pro seniory nakonec vznikl na základě výběrového řízení rekonstrukcí původního objektu v ul. Za Mototechnou. Celou stavbu zrealizovala společnost HOCHTIEF CZ a. s. vzešlá z výběrového řízení společně se společností Medox HQ, a. s. Městská část Praha 13 v projektu figurovala jako budoucí kupující. „Naše společnost věnuje značnou podporu a úsilí oblastem, jakými jsou např. udržitelný rozvoj, ochrana životního prostředí a podpora diverzity ve společnosti. Proto jsem velmi rád, že jsme se mohli účastnit realizace tohoto společensky přínosného projektu, který splňuje všechny standardy špičkového zařízení pro pobyt a kvalitní život seniorů,“ uvedl předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda.

V současné chvíli stále probíhá výběrové řízení na provozovatele. Jakmile bude provozovatel znám, může být vytvořen oficiální seznam potenciálních klientů, kteří budou v Domově pro seniory Zity Kabátové ubytováni.

Eva Libigerová
tisková mluvčí Prahy 13

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

DPS_exterier