Na několika místech na Praze 13 pravidelně trénujeme judo a sebeobrana. Cvičení s dětmi od 6 do 14 let, s dorostenc i i s dospělými. Můžou u nás trénovat jak začátečnici, tak pokročili, vedeme také závodní skupinu!


Oddíl Judo a sebeobrana Bivoj:

ZŠ Kuncova, Kuncova 1580, 155 00 Praha 13

FZŠ Trávníčkova, Trávníčkova 1744/1744/4, 155 00 Praha 13 – Stodůlky

ZŠ Mohylová, Mohylová 1963/2, 155 00 Praha 13 – Stodůlky

Náš tým trenérů najdete na https://judobivoj.cz/o-nas/nas-tym

E-mail: info@judobivoj.cz  
WEB: www.judobivoj.cz  
Tel: +420 222 315 932


Co je judo?

Judo je olympijský sport, který je rozšířený po celém světě a patří mezi velmi oblíbené sporty vhodné pro všestranný rozvoj. Kodokan Judo je tzv. měkká škola, kde proti síle útoku nejde síla obránce, ale obránce se snaží útoku vyhnout či jej odvést stranou (na rozdíl od např. karate, kde jde síla obrany proti síle útoku). Dvě základní hesla juda jsou: Minimální úsilí – maximální účinnost Seirjoku zenjó (angl. trans. Seiryoku-zenyo) a vzájemný prospěch Džita kjoei (angl. trans. Jita-kyoei). První princip znamená využívat co nejúčinněji svou sílu a umožňuje porazit i fyzicky silnějšího soupeře. Druhý princip učí vzájemnému respektu mezi lidmi.

Proč sebeobrana?

Koncept našeho programu sebeobrany vychází se současné situace ve společnosti. Cílem je učit jak děti, tak dospělé reagovat adekvátně v krizové situace ať už se jedná o verbální či fyzický útok. Lekce sebeobrany jsou založené jak na zvýšení fyzické síly, tak psychické kondice a tréninku obranné techniky. Dlouhodobě se vyhýbáme k učení dehonestující či agresivní techniky, která například u dětí může podporovat agresi. Cílem je naučit adekvátní zvládaní stresových situací a použití síly pouze v krajní nouzi.

 

Proč náš oddíl?

tréninky vedou zkušení trenéři juda a lektoři sebeobrany, ročně se naše členská základna rozrůstá, v judu dosahujeme povedeně řady výsledků a naši závodníci obsazují první místa například i na mistroství ČR v judu. Trénujeme v přátelském kolektivu, máme pevné dojo a kvalitní zázemí pro maximální spokojenost!

 

Těšíme se na Vás!

S pozdravem tým trenérů juda a sebeobrany Bivoj

 

Vytisknout