Městská část Praha 13 nabízí Vám, občanům městské části, možnost upozornit úřad pomocí zprávy MMS nebo e-mailu na aktuální problém v úklidu či pořádku na území Prahy 13 a poté sledovat na webových stránkách, jakým způsobem je Váš podnět vyřízen.

Stačí odeslat z mobilního telefonu nebo počítače fotografii poškozené lavičky, nepořádku, rozbitého chodníku, neposekané trávy, vznikající skládky apod. na emailovou adresu mms@praha13.cz. Do textu je třeba uvést zejména co nejpřesnější údaje, které pomohou identifikovat konkrétní místo problému (např. souřadnice GPS, ulici a číslo domu nebo číslo sloupu veřejného osvětlení). Na této webové stránce pak můžete průběžně sledovat průběh řešení problému až po jeho úplnou nápravu.

Upozorňujeme, že budou vyřizovány podněty, týkající se nepořádku na území MČ Praha 13, nikoliv týkající se nepořádku mimo území MČ Praha 13. Na zaslané podněty nebude odpovídáno. K nahlášení dopravních přestupků a přestupků proti veřejnému pořádku je určena bezplatná linka tísňového volání Městské policie hl. m. Prahy č. 156.

Rostoucí obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a ochota občanů podílet se na řešení může pomoci rychleji napravit nedostatky a odstranit závady na veřejných prostranstvích.

Focení závad či hlášení problému umožňuje i naše mobilní aplikace, kterou si můžete kdykoli zdarma stáhnout např. zde: http://www.praha13.cz/Praha-13-v-mobilu

Po stažení aplikace si dovolujeme požádat občany, aby MMS odesílali ihned po vyfocení inkriminovaného místa, nikoliv až následně např. z domova, protože pak souřadnice nesouhlasí se skutečností a vyřízení MMS podání je v tomto případě komplikované z důvodu chybějící lokalizace a v některých případech nelze vyřídit vůbec. Při lokalizaci nepořádku nám též hodně pomáhá uvedení čísla nejbližší lampy veřejného osvětlení.

Předem děkujeme za Váš zájem o pořádek v Praze 13 a za iniciativu.

Operační program: Lidské zdroje a zaměstnanost

Tato služba byla zavedena v rámci projektu "Otevřený a komunikující úřad MČ Praha 13" (reg. č. CZ.1.04/4.1.01/89.00112)

12345678910...

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
435/2021 Odstavený vrak
Dobry den. Vozidlo zde někdo před nedávnem odstavil a každý den je jeho stav horší a horší. Přeji příjemný den.
Oznámeno: 26.07.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Správa služeb hlavního města Prahy

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
434/2021 Zarůstající chodník
Dobrý den, chtěl bych upozornit na zarůstající chodník trávou a plevelem v jednosměrce mezi Kettnerovou a Oistrachovou. Rovněž by stalo za to, posekat i přilehlé parkoviště. Dekuji za reakci B.
Oznámeno: 26.07.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
433/2021 Vrzající kolotoč
Prosím o namazání vrzajícího kolotoče. Nachází se na dětském hřišti, hřiště je mezi školkou a domem čp. 2102/43 v ulici Suchý vršek, číslo sloupu veřejného osvětlení 507950.
Oznámeno: 24.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí

Postup řešení:

27.07.2021

Dobrý den, zodpovědná firma byla vyzvána k odstranění závady. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
432/2021 Nepořádek u kontejnerů
Dobrý den, náhodou jsem byla na balkoně, když přijelo odvozové auto na odvoz papíru. Kontejner na papír byl plný, ale kolem nebyl jediný kousek papírku. Takto vypadá okolí kontejneru po odjezdu svozového auta - viz příloha. Jindy si pánové fotí okolí hned po vysypání pro dokumentaci, tentokrát nikdo nic nefotil, ale tohle tu zanechali a rychle odjíželi dál... Kdo to teď po nich má uklidit? S pozdravem S. S.
Oznámeno: 24.07.2021 0:00:00
Stav: Probíhá řešení
Řeší: Odbor životního prostředí

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
431/2021 Přerostlé keře
Dobrý den, Ani po 3 týdnech od nahlášení není křoví na parkovišti Volutová posekané a po chodníku už nejde projít. V případě kočárku se bojím o zdraví dítěte. Znovu žádám o ořezaní roští, které blokuje cestu na metro. Díky Š.R.
Oznámeno: 20.07.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s.

Postup řešení:

20.07.2021

Dobrý den, práce zařazeny do objednávky spolu s dalšími pracemi pro dodavatele, odstranění podnětu zajistíme v co nejkratším možném termínu. Děkujeme za podnět. TSK, a.s.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
430/2021 Ostrý obrubník
Dobrý den, Prosím o nápravu na fotbalovém hřišti u Kuželkárny. Je tam nainstalován "obyčejný obrubník",nebo jak se nazývá,na místa pro sezení.Je tam ostrá hrana. Syn se nám tam zranil jen upozorňuji aby se nestalo ještě něco jiného neli horšího 😞 Děkuji za odpověď a brzkou nápravu Děkuji a hezký den P.
Oznámeno: 15.07.2021 0:00:00
Stav: Nelze vyřešit
Řeší: Odbor majetkový, bytový a investiční

Postup řešení:

16.07.2021

Dobrý den, s ohledem na umístění víceúčelového hřiště, u kterého bylo z hlediska konfigurace terénu nutno zajistit okolní svah, navrhl projektant v rámci zpracování PD stupňovité zajištění svahu kolem předmětného hřiště. Tyto kaskády plní pouze funkci opěrné zdi s tím, že hráči na hřišti jej začali využívat pro odložení věcí. Děkujeme za podnět. OMBAI.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
429/2021 Přerostlé keře a koruny stromů
Dobrý den.Obracím se na vás jménem řidičů linky 174 s prosbou na prořez křoví ,stromů a posekání trávy u silnice.Jedná se o úsek silnice od ulice ,,Poncarova" směr do Třebonic (ulice ,,K Řeporyjím).Konkrétně je to úsek od odbočky ke kostelu od první levotočivé zatáčky kolem kempu DRUSUS až do první pravotočivé zatáčky v Třebonicích.Tento úsek je již několik let neudržován.Již jsem tento požadavek opakovaně předával na provozní komisi na garáži Řepy avšak bez výsledku a řešení.Pro představu v příloze posílám několik fotografií a mapku s upřesněním místa.Moc děkuji za přijetí podnětu k řešení.S pozdravem a přáním hezkého dne J. S.,
Oznámeno: 14.07.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Soukromí vlastníci

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
427/2021 Přerostlé keře
Dobrý den, v ulici Kálikova naproti číslu 1558/3 je v rohu oválu přístupové komunikace přerostlý keř zlatice. Brání výhledu na zaparkovaná auta, překáží při parkování v oválu příjezdové komunikace a z druhé strany chůzi po chodníku. Domnívám se , že tento keř svou mohutností je do tohoto místa naprosto nevhodný, možná kdyby byl pravidelně stříhán a udržován na maximální výšce maximálně 150 cm. Dále pak přímo u vchodu stejného čísla, také nejsou keře zastřižené (neznám druh). Ke vstupu do domu se již téměř nedá projít. Fotografie jsou přílohou. Děkuji a budeme se těšit na nápravu P. B.
Oznámeno: 12.07.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Technická správa komunikací hl. m. Prahy, Odbor životního prostředí

Postup řešení:

12.07.2021

Dobrý den, řez keřů v ulici Kálikova byl již zadán správcovské firmě a bude proveden s letním řezem keřů, který v tuto dobu probíhá. Děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
426/2021 Autovrak
Dobrý den, kdysi došlo k odstavení vozidla FORD bílé barvy( vlevo od lampy VO 508769), na zatravněné ploše parkoviště za kotelnou L 4, s příjezdem z ulice Holýšovská.Vozidlo nebylo poškozené. Nyní již vozidlo jeví známky poškození a zřejmě naplňuje i znaky autovraku, jeho devastace bude patrně dál pokračovat. Dovoluji si požádat o jeho odstranění.( nebyl by to první případ na tomto parkovišti)) S pozdravem J*P*
Oznámeno: 12.07.2021 0:00:00
Stav: Nelze vyřešit
Řeší: Správa služeb hl. m. Prahy

Postup řešení:

13.07.2021

Dobrý den, na základě již předchozího oznámení provedli zaměstnanci SSHMP místní šetření níže uvedeného motorového vozidla. Ze závěru místního šetření vyplývá, že uvedené vozidlo se nachází na parcele katastrálního úřadu Stodůlky, parcelní číslo 2311/11. Tato parcela je ve vlastnictví MHMP, ale nejedná se o komunikaci a to ani o účelovou, jedná se o (ostatní plocha). Na základě výše uvedeného není SSHMP, v zastoupení vlastníka komunikace, oprávněna vyzvat provozovatele silničního vozidla, které je v rozporu s § 19 odst. 2 písm. h) zákona č. 13/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisu, odstaveno na dálnici, silnici, místní komunikaci nebo veřejně přístupné účelové komunikaci, aby odstranil důvod, pro který nesmí být vozidlo provozováno na pozemních komunikacích, nebo vozidlo odstranil a odstavil mimo takovou pozemní komunikaci. Děkujeme za podnět. SSHMP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
425/2021 Prasklý lanový žebřík
Detske hřiště - prasklá část lanoveho zebriku https://maps.app.goo.gl/KERz2YPUxn3mrLtb8 - mezi ul. Kurzova/Prusíkova a Přecechtělova/ Janského. Děkuji, I. H.
Oznámeno: 12.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí

Postup řešení:

14.07.2021

Dobrý den, dovolujeme si Vás informovat k MMS podání č. 425, týkající se utrženého lanového žebříku na dětském hřišti ve vnitrobloku Kurzova – Prusíkova – Přecechtělova - Janského : Zodpovědná firma byla vyzvána k odstranění závady. děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
424/2021 Neuklizený štěrk
Stále ten nasypaný štěrk na trávníky stavební firma neuklidila, i když už nejméně 2 měsíce nepoužívá průjezd přes trávu při rekonstrukci chodníku před školou Otokara Chlupa. Prosíme o uvedeni do původního stavu- štěrk nám práší do oken, děkujeme.
Oznámeno: 09.07.2021 0:00:00
Stav: Nelze vyřešit
Řeší: Odbor životního prostředí

Postup řešení:

09.07.2021

Dobrý den, práce na revitalizaci vnitrobloku Fingerova – 3. etapa mohou dle smlouvy probíhat až do listopadu 2021. Snažíme se, aby byla stavba dokončena do konce prázdnin a v září, až půjdou děti do školy, byl celý vnitroblok již bez uzavírek a omezení. Z důvodu dopravy materiálu a nemožnosti těžší technikou přejíždět přes kolektorové sítě, musí být nájezd z ulice Fingerova ještě zachován. Po ukončení celé stavby budou tyto plochy uvedeny do původního stavu. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
423/2021 Uhnilé lavičky, neuklizená tráva, neudržovaná zeleň
Dobrý den, posílám foto neuklizené trávy (1. u Chlupovy ulice, 2. vedle čp 1842) a zároveň posílám foto parkové zeleně, která by potřebovala údržbu, stejně jako lavičky (shnilé, s mechem - ty jsou u lampy č. 508817 - školka Píšťalka. Děkuji předem za zajištění nápravy s pozdravem N. P.
Oznámeno: 09.07.2021 0:00:00
Stav: Probíhá řešení
Řeší: Odbor životního prostředí, MHMP

Postup řešení:

09.07.2021

Dobrý den, podnět k zajištění úklidu posekané trávy byl dne 7.7.2021 předán k zajištění příslušnému správci. Děkujeme za podnět. MHMP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie

Fotografie po vyřešení

Fotografie po vyřešení
422/2021 Neposekaná tráva
U Jezera 2032. Několik týdnů neposekáno. Vzrostlé bodláky, alergeny přímou cestou do pokoje... BB
Oznámeno: 09.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí

Postup řešení:

19.07.2021

Dobrý den, správcovskou firmou byla tráva posekána. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
421/2020 Neudržovaná zeleň
Na parkovišti Metro Luka v trojuhelníku býval kdysi jehličnatý keř. Krysy sežraly kořeny, keř zahynul. Namísto keře narostly bodláky, které tvoří základnu plevelu pro široké okolí. Dovoluji si požádat o zajištění nápravy dřív, než začne chmíří létat. Děkuji. S pozdravem J*P*
Oznámeno: 08.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: MHMP

Postup řešení:

21.07.2021

Dobrý den, k níže uvedenému podnětu ve věci údržby zeleně na pozemku parc. č. 2166/3 v k.ú. Stodůlky po prověření sdělujeme, že předmětná část pozemku je nastavena v pravidelné údržbě. Dodavatelská firma byla upozorněna, že i tento ostrůvek zeleně je zahrnut v pravidelné údržbě a byla vyzvána k učinění nápravy a dodržování rozsahů objednávaných prací. Děkujeme za podnět. MHMP

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
420/2021 Neudržovaná zeleň
Dobrý den Je na přiložené fotografii výzdoba na kraji slumu v chudé rozvojové zemí? Není, je to hlavní estetický prvek výzdoby stanice metra Hůrka. P. H.
Oznámeno: 07.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Soukromý vlastník

Postup řešení:

12.07.2021

Dobrý den, vlastník předmětného pozemku byl upozorněn na stav zeleně v betonových květináčích. Děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
419/2021 Neposekaná tráva
Dobrý den v ulici Klausova na P13, kde naposled někdo sekal porost (trávy je tam pomálu) před 2 lety. Kromě "kultury", která by měla být v hlavním městě samozřejmá, padá porost do vozovky, do zatáček je zhoršený výhled. P. H.
Oznámeno: 07.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Soukromý vlastník

Postup řešení:

23.07.2021

Dobrý den, vlastník předmětného pozemku byl požádán o nápravu. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
418/2021 Neuklizená tráva
Dobrý den, 4x denně chodím vnitroblokem Bellušova, Chlupova, Neústupného kolem dvou hromad posekané trávy (1. týden voněla), která smrdí po 3 deštích jako na statku a tráva pod ní taky asi nebude nic moc. Prosím o zajištění jejího odvozu. děkuji předem N. P.
Oznámeno: 07.07.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: MHMP

Postup řešení:

09.07.2021

Dobrý den, podnět k předmětné údržbě byl dne 7.7. předán k zajištění příslušnému správci. Děkujeme za podnět. MHMP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
417/2021 Poničený trávník
Dobrý den, posílám foto zničeného trávníku na adrese Ovčí Hájek 4 - vzadu za domem. Souvisí se stavbou / opravou hřiště u ZŠ O Chlupa. • Kdy bude vráceno do původního stavu ? • Kdy má tato stavba končit ? děkuji a pěkný den, P.D.
Oznámeno: 01.07.2021 0:00:00
Stav: Nelze vyřešit
Řeší: Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 13

Postup řešení:

02.07.2021

Dobrý den, práce na revitalizaci vnitrobloku Fingerova – 3. etapa mohou dle smlouvy probíhat až do listopadu 2021. Snažíme se, aby byla stavba dokončena do konce prázdnin a v září, až půjdou děti do školy, byl celý vnitroblok již bez uzavírek a omezení. Z důvodu dopravy materiálu a nemožnosti těžší technikou přejíždět přes kolektorové sítě, musí být nájezd z ulice Fingerova ještě zachován. Po ukončení celé stavby budou tyto plochy uvedeny do původního stavu. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
416/2021 Polámané větve
Dobrý den, prosíme o úklid polámaných větví a zároveň o odstranění přerostlých suchých větví na stromech v ulici Vackova 1552/8. Děkujeme. Z.K.
Oznámeno: 30.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s.

Postup řešení:

01.07.2021

Dobrý den, odstranění bylo zadáno a bude provedeno co nejdříve. Děkujeme za podnět. TSK, a.s.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie

Fotografie po vyřešení

Fotografie po vyřešení
415/2021 Přerostlé keře
Dobrý den, za odstranění přerostlé trávy z veřejného hřiště minigolfu se sluší poděkovat, ale ještě je potřeba ošetřit přerostlé keře a stromy, viz příklad foto v příloze. L. Š.
Oznámeno: 30.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor majetkový, bytový a investiční ÚMČ Praha 13

Postup řešení:

01.07.2021

Dobrý den k podnětu sdělujeme, že prořez zeleně na minigolfovém hřišti probíhal již od čtvrtka a včera byl dokončen. Děkujeme za podnět. OMBAI

30.06.2021

Dobrý den, podnět byl zaslán správci minigolfového hřiště k zajištění ořezu zeleně. Děkujeme za podnět. OMBAI

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
414/2021 Poškozená lampa
Dobry den už asi půl roku nefunguje lampa na Petržílkově ulici za přechodem pro chodce, byla poškozena při nehodě, obtočili ji igelitem a víc nic. S pozdravem P.J.
Oznámeno: 28.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Technologie hlavního města Prahy, a.s.

Postup řešení:

30.06.2021

Dobrý den, dovolujeme si Vás informovat, že oprava lampy byla vyřešena. Děkujeme za podnět.. THMP, a.s.

29.06.2021

Dobrý den, děkujeme za nahlášení poruchy veřejného osvětlení. Váš podnět jsme předali našim technikům k zajištění opravy. THMP, a.s.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
413/2021 Přerostlé keře
Dobrý den, prosím o ořezání křoví na chodníku u parkoviště Volutová. Místy se nedá projít, s kočárkem/vozíkem už vůbec ne. Díky Š.R.
Oznámeno: 27.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s.

Postup řešení:

28.06.2021

Dobrý den, práce jsou zařazeny do harmonogramu prací, vzhledem k velkému objemu narostlé zeleně a jejího řezu jsou práce zařazeny dle přijatého požadavku a tak i plněny. Děkujeme za podnět. TSK, a.s.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie

Fotografie po vyřešení

Fotografie po vyřešení
412/2021 Neposekaná tráva
U Jezera stále neposekáno
Oznámeno: 24.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 13

Postup řešení:

19.07.2021

Dobrý den, v celé oblasti Lužin sousedící s Centrálním parkem je u obytných budov tráva posečena. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
411/2021 Přeplněné odpadkové koše
Dobrý den, chtěl bych upozornit na přetékající odpadkové koše před Gymnáziem Jaroslava Heyrovského (50.051305, 14.340518). Tohle je situace z dnešního rána kolem 8 hod, ale podobně to tam bohužel vypadá často. Jedná s o frekventované a oblíbené místo, proto by bylo vhodné odpadky odvážet častěji. Zdraví Vás, P. M. občan Prahy 13
Oznámeno: 22.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí

Postup řešení:

22.06.2021

Dobrý den, koše budou v rámci běžné údržby vyvezeny. Děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
410/2021 Neposekaná tráva
Dobrý den, v Zázorkově ulici u domů je velmi přerostlá tráva S pozdravem J.B.
Oznámeno: 21.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí

Postup řešení:

22.06.2021

Dobrý den, odpovědná „Zahradnická firma“ byla dne 14.6.2021 upozorněna na neutěšený stav a podle informace pracuje na nápravě i přijetí nových pracovníků. Děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
409/2021 Odstranění bilboardu
Dobrý den, žádám o odstranění nově instalovaného billboardu na křižovatce ulic Jeremiášova a Oistrachova. Foto v příloze. Děkuji. S pozdravem A.D.
Oznámeno: 19.06.2021 0:00:00
Stav: Nelze vyřešit
Řeší: Odbor stavební ÚMČ Praha 13

Postup řešení:

22.06.2021

Dobrý den, zmíněná městská osvětlená, oboustranná informační vitrína na pozemku parc. č. 151/43 v k.ú. Stodůlky, umístěná po pravé straně komunikace Jeremiášova za odbočením do ul. Oistrachova byla povolena Územním souhlasem a souhlasem s provedením ohlášené stavby v roce 2010. Jedná se o dočasnou stavbu, která je v souladu s územně plánovací dokumentací, s cíli a úkoly územního plánování a v souladu s Pražskými stavebními předpisy (nařízení č. 10/2016 Sb. hl. m. Prahy) s dobou trvání do 30.6.2021. Pokud provozovatel nepožádá o změnu v užívání dočasné stavby, která spočívá v prodloužení doby jejího trvání (a to zatím nepožádal) je tato stavba pro reklamu povolena do konce tohoto měsíce tj. do 30.6.2021. Děkujeme za podnět. STAV.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
408/2021 Ohnutá dopravní značka
Dobrý den, u výjezdu z parkovacího zálivu v ulici Rotavská mezi domy 1326 a 1336 je nabouraná značka. https://www.google.cz/maps/@50.0391304,14.3327461,21z Děkuji za opravu. Hezký den. P. O.
Oznámeno: 18.06.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
407 Skládka pneumatik
Dobrý den Některý z nepřizpůsobivých obyvatel P13 vyvezl cca 10 pneumatik do louky vedle ulice K Opatřilce. Je to pod dráty vysokého napětí cca 50metrů od ulice K Opatřilce vedle cesty ke statku ve stráni. P. H.
Oznámeno: 18.06.2021 0:00:00
Stav: Předáno odpovědnému subjektu
Řeší: Soukromý vlastník

Postup řešení:

18.06.2021

Dobrý den, k Vaší MMS podání č. 407/2021 , týkající se nepovolené skládky odpadu na pozemku parc. č. 2339/161, k. ú. Stodůlky Vám sděluji, že vlastník předmětného pozemku byl požádán o nápravu. Děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
406/2021 Neposekaná tráva
Dobrý den větší část hlavního Slunečního náměstí je naprosto neudržovaná. V současné době je tam jakýsi porost s výškou až 1,5 metru. P. H.
Oznámeno: 18.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Soukromý vlastník

Postup řešení:

21.06.2021

Dobrý den, soukromý vlastník předmětného pozemku byl požádán o nápravu. Děkujeme za podnět. OŽP.

Poslaná fotografie

Poslaná fotografie
405/2021 Odstranění nájezdové cesty
Prosíme o odstranění dočasné cesty přes trávníky vybudované kvůli opravě dlažby a chodníků před ZŠ Otakara Chlupa ve Fingerově ulici. Tuto cestu již stavba nepoužívá, ale trávníky jsou stále zdevastované a pokryté štěrkem, z kterého se v teplém počasí hrozně práší. Děkujeme - obyvatelé okolních domů
Oznámeno: 14.06.2021 0:00:00
Stav: Vyřešeno
Řeší: Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 13

Postup řešení:

13.07.2021

Dobrý den, práce na revitalizaci vnitrobloku Fingerova – 3. etapa mohou dle smlouvy probíhat až do listopadu 2021. Snažíme se, aby byla stavba dokončena do konce prázdnin a v září, až půjdou děti do školy, byl celý vnitroblok již bez uzavírek a omezení. Z důvodu dopravy materiálu a nemožnosti těžší technikou přejíždět přes kolektorové sítě, musí být nájezd z ulice Fingerova ještě zachován. Po ukončení celé stavby budou tyto plochy uvedeny do původního stavu. Děkujeme za podnět. OŽP ÚMČ P-13

12345678910...
Vytisknout