V mateřské škole Běhounkova se ve středu 18.1.2023 slavilo 30 let úspěšného provozu. Starosta David Vodrážka a paní místostarostka Marcela Plesníková přijali vřelé pozvání na oslavu a předali paní ředitelce Jaroslavě Horové šek na symbolických 30 tisíc korun a drobný dárek. Odpoledne si děti s rodiči užili společnou oslavu.

„Děkuji touto cestou především paní ředitelce, v této butovické školce pracuje od jejího otevření a věřím, že i právě proto je tato mateřinka tolik oblíbená. Panuje zde příjemná osobní atmosféra a děti jsou v těch nejpovolanějších rukách,“ řekl starosta David Vodrážka.

Provoz Mateřské školy byl slavnostně zahájen 4.1.1993. Tato školka je první otevřenou mateřskou školou v České republice po rozdělení Československa v r. 1993. Původně byla čtyřtřídní, časem se úspěšně rozrůstala a v současné době má kapacitu 108 dětí. Je moderně a účelně zařízena, má krásnou zahradu vybavenou průlezkami, tematickými hračkami a koutky, dopravním hřištěm a hřištěm s umělým povrchem. Součástí mateřské školy je školní jídelna, která zajišťuje stravování dětí i dospělých.
MŠ Běhounkova 30let provozuMŠ Běhounkova 30let provozuMŠ Běhounkova 30let provozuMŠ Běhounkova 30let provozuMŠ Běhounkova 30let provozuMŠ Běhounkova 30let provozu