V Mateřské škole Čtyřlístek byla dokončena úprava zahrady a instalace nových herních prvků za téměř milion a půl Kč. Zároveň se dokončuje výmalba místní kuchyně. Děti a personál tak přivítají nový školní rok na nové zahradě!

Mateřská škola Čtyřlístek se úspěšně zapojila do projektu Modernizace zařízení a vybavení pražských škol II v Operačním programu Praha - pól růstu ČR. Celkové náklady na úpravu zahrady a nové herní a edukační prvky vyšly na téměř milion a půl korun.

„Úprava zahrady se velmi vydařila a rozmanitost prvků pokrývá širokou škálu dovedností, které si děti od září budou moci zábavnou formou rozšiřovat. V rámci každoročních letních úprav probíhají v této mateřince prázdninové údržbové práce a právě teď se dokončuje výmalba místní kuchyně,“ informoval starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal:“ Na prázdninové měsíce naplánovala městská část Praha 13 ve svých školských zařízeních opravy a rekonstrukce za více než 6,5 milionu korun.“

„Jsem velmi ráda, že se podařilo zvelebit naši školní zahradu, aby se stala místem podnětného prostředí pro všestranný rozvoj dětí. Na zahradě vznikly nové prvky, které děti rozvíjí v oblasti environmentální, polytechnické  a sociální, které podporují vzájemnou komunikaci a spolupráci. Zároveň v ní ale také děti získají některé základní znalosti z oblasti fyziky,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Čtyřlístek Pavla Benešová.

„Na zahradě mají děti k dispozici zajímavá zařízení, například podzemní telefon.  Nechybí ani vzdělávací panely, připravena je venkovní polytechnická učebna a vodní kaskáda. Velký hmyzí domeček,  bylinková spirála a přírodní mlhoviště děti na začátku záři také jistě ocení. Pro milovníky hudby je v zahradě připravený tajuplný dendrofon,“ doplnila místostarostka Marcela Plesníková.

Lucie Steinerová

Mateřská škola Čtyřlístek