MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
11. dubna 2019

Na Slunečním náměstí v Nových Butovicích se ve čtvrtek 11. dubna konal již osmnáctý ročník akce, která nese název Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna. Tradičně ji pořádá městská část Praha 13 pod záštitou starosty Davida Vodrážky ve spolupráci se Zemskou nevládní organizací ČR. Akce byla odstartována přistáním vrtulníku na travnaté ploše před radnicí. Poté ji slavnostně zahájil starosta MČ, který pozdravil a přivítal všechny přítomné diváky a zároveň poděkoval všem organizátorům za skvělou dlouholetou spolupráci a koordinaci této oblíbené akce.

Jako každoročně představily svou činnost a techniku složky integrovaného záchranného systému, armády a policie. Přivítali jsme také členy Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy i místní sbory dobrovolných hasičů se svými vozidly. Nechyběla ani záchranářská technika z Letiště Praha a.s.

Na místo dorazila Záchranná zdravotnická služba hl. m. Prahy, která přivezla žlutého Golema, jehož hlavním účelem je poskytnutí nezbytného zázemí záchranářům při zásahu u hromadného neštěstí. Za zmínku stojí, že je to jediný vůz svého druhu v Evropě. Armáda ČR přivezla kromě ukázek vojenské techniky i laserovou a airsoftovou střelnici, která byla v neustálém obležení dětí. V rámci armádních aktivit se představila i Vojenská policie.

Městská policie hl.m. Prahy se prezentovala mobilním dopravním hřištěm a dalšími aktivitami pro děti i dospělé a také výcvikem služebních psů a koní.

Policie České republiky kromě různých služebních vozidel a motocyklů představila i speciální výstroj zásahových jednotek a vybavení pyrotechnické služby.

Účastníci se mohli zapojit do nácviku poskytování první pomoci, který zde organizoval Český červený kříž nebo si prohlédnout historická vojenská vozidla, která přivezl Klub vojenské historie.  Nechybělo občerstvení a hudební doprovod. Jsme přesvědčeni, že všichni návštěvníci bez rozdílu věku si přišli na své.

Michala Králová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

BEZPEČNÁ 13 2019