Krásný sportovní areál Mrázovka v areálu Sokola Smíchov se stal ve čtvrtek 15. června dějištěm dalšího ročníku klání v oblíbené Soutěži úřednické zdatnosti. Městská část Praha 5, která letos soutěž pod záštitou starosty Pavla Richtera a tajemníka Josefa Žebery organizovala, přivítala úředníky z 9 pražských městských částí, kteří se po sokolském pozdravu „Nazdar!“ pustili do vzájemné sportovní úřednické bitvy.

Pětičlenná smíšená družstva se přetahovala lanem, házela na koš, závodila v člunkovém běhu, zahrála si stolní tenis, plážový volejbal, pétanque a samozřejmě absolvovala rozhodující úřednickou disciplínu sestávající z několika činností, z nichž zde mohu zmínit jen tajuplné razítkování formulářů a žádostí, neb všechny ostatní zůstávají i nadále úředním tajemstvím.

Již první disciplína – přetahování lanem - celkem jasně naznačila, kdo bude tahat za delší konec provazu. Družstvo MČ Praha 13 (kpt. Jaroslav Matýsek, Jan Matýsek, David Michut, Robert Petr, Jana Dusilová a Klára Nádvorníková) nedalo ostatním moc šancí. Přes několik drobných okamžiků nepozornosti, způsobených spalujícím žárem, odborníky favorizovaný tým Prahy 13 potvrdil svou úřednickou důslednost, odbornost i týmovou spolupráci. Dominantně ovládl 3 disciplíny a po celkovém součtu bodů si tak zaslouženě odvezl na radnici Prahy 13 vítězný pohár. Stříbro získalo družstvo Prahy 4 a bronz Praha 16. Ale soupeři nikdy nespí a jistě se pokusí vysoko nasazenou laťku vítězství příští rok v MČ Praha 20, kde se bude soutěž konat, ještě překonat.

S úsměvem
Dan Novotný

SÚZ 2017 1

SÚZ 2017 2

SÚZ 2017 3
Vytisknout