V sobotu TJ Sokol Stodůlky slavnostně otevřela zrekonstruované fotbalové hřiště s umělým travním povrchem. Radnice na výměnu umělého trávníku za brankami přispěla dotací ve výši 1 200 000 korun.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka a předseda TJ Stodůlky Václav Sailer s předsedou fotbalového oddílu Vítem Horešovským v sobotu symbolicky otevřeli fotbalové hřiště s novým umělým trávníkem a předali jej mladým fotbalistům. Původní povrch byl po desetiletém každodenním užívání již v nevyhovujícím stavu.

„TJ Sokol Stodůlky sdružuje více než tisíc členů a vedení odvádí opravdu velmi dobrou práci. Působí zde mimo jiné 14 fotbalových družstev, a proto jsem rád, že se rekonstrukce přes léto dokončila a děti i dospělí mohou trénovat na kvalitním hřišti,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: “Podpora sportu je jednou z našich priorit, zvlášť pro děti je pravidelné sportování a týmová souhra velmi důležitou devizou pro další rozvoj. Přeji všem místním členům hodně úspěchů a radosti, nejen z fotbalu.“

„Umělý povrch za brankou byl již ve  špatném stavu, proto jsme požádali starostu a zastupitelstvo naší městské části o příspěvek na opravu a výměnu umělého travního povrchu. Za schválení tohoto finančního příspěvku všichni členové TJ Sokol Stodůlky moc děkují,“ dodal Václav Sailer, předseda TJ Sokol Stodůlky.

TJ Sokol Stodůlky dnes ve svých oddílech (kopaná, stolní tenis, nohejbal, volejbal, líný tenis, sport pro všechny, basketbal) sdružuje více než tisíc členů. Zhruba tři čtvrtiny z tohoto počtu tvoří členové čtrnácti fotbalových družstev. Ta si ke své činnosti pronajímají od městské části zmíněný sportovní areál v Kuncově ulici.

Z kapacitních důvodů si v minulém roce TJ Sokol Stodůlky pronajala ještě školní hřiště s umělým travním povrchem v Klausově ulici. Využívá se jak na tréninky, tak i na mistrovské zápasy Pražského fotbalového svazu. I zde je nutné co nejdříve provést alespoň částečnou opravu, kterou TJ Sokol pokryje z vlastních zdrojů.

TJ Sokol Stodůlky - otevření umělé trávy 2021