Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo Tisková zpráva
 22. 6. 2020V areálu stodůlecké mateřské školy „U Stromu“ byla dnes za účasti vedení MČ Praha 13 slavnostně otevřena rozlehlá zahrada, ve které budou děti se svými učitelkami pěstovat nejen bylinky, ale i ovoce a zeleninu. 

Symbolického přestřižení pásky se ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka.  „Už v době, kdy jsme školku otvírali, nás napadlo, že by v ní mohl v budoucnu vzniknout unikátní projekt komunitní zahrady. Jsem velmi rád, že nezůstalo jen u představ a dnes jsme ji dětem předali do užívání nejen k výuce, ale i k odpočinku,“ poděkoval realizátorům zahradního projektu, kteří byli rovněž přítomni.

Radost, že se povedl v praxi uskutečnit netradiční nápad, projevila i místostarostka Marcela Plesníková.  „Snažíme se rozvíjet citlivě a nenásilně rozumný vztah dětí k přírodě a životnímu prostředí a tato zahrada představuje další možnost, jak toho hravou formou docílit. Spousta dětí vyrůstá uprostřed sídliště, a proto je skvělé, že jim můžeme nabídnout kousek živé přírody. Věřím, že nejen předškoláci, ale i jejich rodiče uvítají příležitost sledovat proces, kterým se jejich oblíbené ovoce či zelenina dostanou až na jejich stůl.“  uvedla.


MŠ U Stromu
Školka, která vznikla komplexní rekonstrukcí bývalého sportovního centra, zde působí tři roky. Typickou dominantou školky se stalo nejen netradiční multifunkční atrium se zelenou stěnou z živých rostlin, ale i velký strom, podle kterého je mateřinka pojmenována. Zřizovatelem mateřské školy je Městská část Praha 13.

Michala Králová
tisková mluvčí MČ Praha 13


Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
  Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam@praha13.cz

ZAHRÁDKA MŠ U STROMU

ZAHRÁDKA MŠ U STROMU

ZAHRÁDKA MŠ U STROMU

 ZAHRÁDKA MŠ U STROMU

ZAHRÁDKA MŠ U STROMU

ZAHRÁDKA MŠ U STROMU
Vytisknout