MČ Praha 13 - logo Tisková zpráva
 22. 6. 2020

V areálu stodůlecké mateřské školy „U Stromu“ byla dnes za účasti vedení MČ Praha 13 slavnostně otevřena rozlehlá zahrada, ve které budou děti se svými učitelkami pěstovat nejen bylinky, ale i ovoce a zeleninu.

Symbolického přestřižení pásky se ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka.  „Už v době, kdy jsme školku otvírali, nás napadlo, že by v ní mohl v budoucnu vzniknout unikátní projekt komunitní zahrady. Jsem velmi rád, že nezůstalo jen u představ a dnes jsme ji dětem předali do užívání nejen k výuce, ale i k odpočinku,“ poděkoval realizátorům zahradního projektu, kteří byli rovněž přítomni.

Radost, že se povedl v praxi uskutečnit netradiční nápad, projevila i místostarostka Marcela Plesníková.  „Snažíme se rozvíjet citlivě a nenásilně rozumný vztah dětí k přírodě a životnímu prostředí a tato zahrada představuje další možnost, jak toho hravou formou docílit. Spousta dětí vyrůstá uprostřed sídliště, a proto je skvělé, že jim můžeme nabídnout kousek živé přírody. Věřím, že nejen předškoláci, ale i jejich rodiče uvítají příležitost sledovat proces, kterým se jejich oblíbené ovoce či zelenina dostanou až na jejich stůl.“  uvedla.

MŠ U Stromu
Školka, která vznikla komplexní rekonstrukcí bývalého sportovního centra, zde působí tři roky. Typickou dominantou školky se stalo nejen netradiční multifunkční atrium se zelenou stěnou z živých rostlin, ale i velký strom, podle kterého je mateřinka pojmenována. Zřizovatelem mateřské školy je Městská část Praha 13.

Michala Králová
tisková mluvčí MČ Praha 13