Městská část Praha 13 spolu s Komerční bankou slavnostně dokončily společný projekt obnovy aleje kolem historické cesty od usedlosti Chaby ke kostelu svatého Jana a Pavla v Krtni. Nadace Komerční banky a.s. – Jistota - darovala městské části Praha 13 účelově vázaný finanční dar ve výši 750 tisíc korun na realizaci projektu.

Úvodní etapa byla zahájena v roce 2021 výsadbou dvouřadé aleje 20 ovocných stromů a jednoho dubu. Akce pokračovala na jaře 2022 dalšími výsadbami a stavebními úpravami. Alej doplňují keře a vytrvalé byliny. Ve spodní vlhčí části v porostu vrb je vybudována retenční tůně a po jejím obvodu povalový chodník. Pro sportovce přibyly nové fitness prvky. K zastavení zvou odpočívadla s lavičkami a informační cedule.

„Ačkoliv je naše městská část z velké části tvořena sídlišti, systematicky a dlouhodobě řešíme zelené plochy ve veřejném prostoru. Obnova krteňské cesty je v tomto ohledu jeden z nejvýznamnějších projektů a děkuji Nadaci Jistota Komerční banky za velkorysou spolupráci v rámci skvělých sousedských vztahů. Věřím, že obnova historické aleje prospěje volnočasovým aktivitám obyvatelů Prahy 13 a vedle Centrálního parku a dalších míst se stane oblíbeným místem pro všechny věkové skupiny,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Projekt obnovy aleje kultivuje městský prostor a vytváří nové místo pro odpočinek i sportování obyvatel. Neméně důležitý je také význam obnovené aleje pro přírodu, kdy vysázené stromy pomáhají zadržování vody v krajině, což dále pozitivně ovlivňuje lokální faunu a flóru. Jsem rád, že se Nadace Jistota mohla podílet na obnově tohoto místa v blízkosti hlavní budovy banky,“ konstatoval Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky a předseda správní rady Nadace Komerční banky a.s. - Jistota.

Společný projekt městské části Praha 13 a Nadace Komerční banky a.s. – Jistota přinesl obyvatelům kvalitní relaxační místo a přispívá ke zvýšení biodiverzity na území třinácté městské části, kde Komerční banka působí a má své sídlo. Za několik let si zde bude možno natrhat ovoce a za pár desítek let se tato alej stane zelenou oázou ve městě.

Celková cena projektu činila 1,65 milionu, Nadace Komerční banky a.s. - Jistota přispěla darem ve výši 750 tisíc korun.

Otevření aleje Krteň 15.6.2022
Otevření aleje Krteň 15.6.2022Otevření aleje Krteň 15.6.2022Otevření aleje Krteň 15.6.2022Otevření aleje Krteň 15.6.2022Otevření aleje Krteň 15.6.2022