Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
10. 10. 2019


Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti náměstka primátora Petra Hlubučka společně přestřihli pásku a tak uvedli do provozu unikátní herní prvek, který byl v Praze 13 nainstalován jako první svého druhu v Evropě. Stalo se tak ve čtvrtek 10. října, kdy do Centrálního parku „přilétla“ obří sova. Na slavnostní akci byli současně přítomni zástupci dánské dodavatelské firmy Kompan a samozřejmě budoucí uživatelé – děti z blízkých základních škol.

 

Stavba má podobu dřevěné sovy a její rozměry jsou vskutku impozantní – tyčí se do výšky 3,6 metrů a rozpětí křídel je bezmála jedenáct metrů. Nabízí lezecké stěny, skluzavku a dokonce rozhlednu. Je vyrobena z akátu a její přírodní zbarvení nebude nikterak rušit krajinný ráz parku. Dopadová plocha je vyrobena z bezpečné pryže a je doplněná grafickými prvky. Děti ji mohou užívat od šesti let.

 

Tato významná stavba přispěje k dalšímu oživení našeho přírodního parku, který obyvatelé městské části velmi často vyhledávají ke sportování, zábavě i relaxaci,“ uvedl starosta David Vodrážka. Místostarostka Marcela Plesníková ho doplnila slovy: „Věříme, že rozšíří možnosti pohybových aktivit našich dětí a zároveň jim bude zpříjemňovat čas, který tráví se svými rodiči v Centrálním parku Prahy 13.“Michala Králová
tisková mluvčí městské části

 

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam@praha13.cz

SOVA V CP

IMG_5934 1

SOVA V CP

SOVA V CP

SOVA V CP

SOVA V CP

SOVA V CP 

Vytisknout