MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
12. 12. 2018

Technická správa komunikací uvedla ve středu 12. prosince do provozu nový most v Praze 13. Ten spojuje úroveň vstupu do stanice metra Nové Butovice s pěším koridorem směrem k poliklinice a Úřadu městské části Prahy 13. Po pouhých osmi měsících od demolice původního mostu se sem vrátí cyklisté a pěší. Kompletní dokončení stavby, včetně vozovky pod mostem, je naplánováno na březen 2019.

Původní most pro chodce a cyklisty u stanice metra B uzavřela TSK na začátku dubna letošního roku. Následně došlo k jeho demolici včetně odstranění všech mostních pilířů. „Bezpečnost našich občanů je prioritou, proto oceňuji, že Technická správa komunikací podrobila mosty důkladným prohlídkám. V tomto případě byl navíc postup oprav rychlý a od zjištění závad po znovuotevření uplynula poměrně krátká doba,“ řekl při otevření mostu starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Most u stanice metra Nové Butovice byl jedním z těch, které se nachází v havarijním stavu. Jsem rád, že se v tomto případě zakročilo včas a že můžeme most po pouhých osmi měsících znovu otevřít,“ říká náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Téměř 118 metrů dlouhý most navazuje na železobetonovou konstrukci metra. „V příštím roce budou pokračovat další práce na ploše pod mostem. Opravíme také navazující chodníky, osvětlení a odvodnění. Kompletně dokončený bude most do konce března příštího roku,“ dodává Petr Smolka, generální ředitel TSK, a. s.

Novou stavbu projektovala společnost Novák a partner, zhotovitelem je PORR a. s. Celková investice do výstavby nového mostu, včetně demolice původní stavby, dosáhla na více než 48 milionů korun.

Eva Libigerová, tisková mluvčí

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerove[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

LAVKA SEYDLEROVA