Ve středu 11. září 2019 pořádala MČ Praha 13 pod záštitou starosty Davida Vodrážky plavbu lodí pro naše seniory. Z přístaviště pod Čechovým mostem vyrazila v deset hodin výletní třípatrová loď Cecílie s více než dvěma sty pasažéry na palubě. Mezi seniory zavítala i místostarostka Marcela Plesníková, místostarosta David Zelený a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Z paluby lodi, která doplula až na Zbraslav, byl krásný výhled nejen na historické srdce Prahy, Vyšehrad, Podolskou vodárnu, ale také na přírodní scenérii břehů Vltavy.

V naší městské části je v současné době registrováno již 13 klubů seniorů. Výlet lodí nabídl vynikající příležitost k tomu, aby se mohli všichni členové navzájem poznat a popovídat si. Senioři zároveň ocenili možnost neformální konverzace s panem starostou, který s radostí odpovídal na všechny jejich otázky.

Zpestřením programu byla tombola a živá hudba. K dobré pohodě přispělo nejen krásné slunečné počasí, ale také spousta dobrého jídla a pití.

V závěru plavby obdrželi všichni účastníci Pamětní list a jako dárek „Vzpomínkovník“, kam si mohou účastníci lepit nejen tradiční samolepky s datem a motivem výletu, ale také si zde zaznamenat své zážitky a radostné okamžiky z mnoha akcí pořádaných naší městskou částí. A o to nám jde především. Přinášet radost ze společně strávených dnů a dokazovat si každým společným setkáním, že se nám na třináctce hezky žije.

IMG_3783

IMG_3835

IMG_3766

IMG_3828

IMG_3969 

Vytisknout