V úterý 14. května jsme v obřadní síni radnice naší městské části Praha 13 slavnostně přivítali žáky a pedagogické pracovníky z rakouské Základní školoy Groß Sankt Florian, která se nachází ve Štýrsku.

Setkání se uskutečnilo na základě dlouholetého partnerství mezi rakouskými žáky a žáky ze ZŠ Mládí. Studenti, kteří jsou do tohoto projektu zapojeni si společně nejen dopisují, ale také se navštěvují. V dubnu loňského roku strávili žáci ze ZŠ Mládí nezapomenutelný týden v Rakousku, kdy poznali nejen život na vesnici, ale i přívětivost a laskavost svých rakouských přátel jak ve škole, tak v hostitelských rodinách. Na oplátku strávily rakouské děti uplynulý týden v naší metropoli a navštívily nejdůležitější a nejzajímavější pamětihodnosti našeho hlavního města.

Vyvrcholením byla prohlídka prostor radnice a oficiální uvítání celé delegace zástupci městské části Praha 13, Janem Šafirem, vedoucím odboru školství a samozřejmě starostou Davidem Vodrážkou, který je vřele přivítal a prozradil, že i on strávil svá školní léta v ZŠ Mládí.

IMG_7629+

IMG_7624+