Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

05.12. 2022

Praha 13 otevřela nové dětské hřiště ve Stodůlkách

Radnice Prahy 13 dokončila rekonstrukci dalšího dětského hřiště, tentokrát ve vnitrobloku při ulici U Jezera. Slavnostního otevření se zúčastnily také děti z Fakultní základní školy Brdičkova. Na hřišti přibyly nové herní prvky, lavičky a došlo i na kompletní výměnu povrchu, oplocení a rozsáhlé parkové úpravy.

„Obnova dětských hřišť v naší městské části probíhá neustále a jsem rád, že se nám vše daří podle plánu. Okolí tohoto hřiště prošlo rozsáhlými úpravami, bylo nutné zbourat několik betonových zdí, kompletně zrekonstruovat povrch, vysadila se řada stromů a keřů a došlo i na výměnu celého oplocení.  Věřím, že toto nové hřiště nabídne další bezpečný a kvalitní prostor pro volný čas dětí ve Stodůlkách,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Původní, již nevyhovující prvky byly demontovány a nahradily je nové. Dětské hřiště je určeno nejmenším dětem od 2 let. Na jeho ploše nechybí hrádek se skluzavkou, pískoviště, houpačky hnízdo a pákovka, mašinka a auto na pružinách. Celý povrch hřiště je opatřen kačírkem, samozřejmostí jsou nové lavičky a odpadkové koše.  V těsné blízkosti byly vysazeny javory a pás kvetoucích keřů tavolníků.

„Dětská i sportovní hřiště musejí být především bezpečná a umožňovat dětem rozumně a zdravě strávit volný čas. Z mého pohledu se rekonstrukce vydařila na výbornou,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.


Mgr. Lucie Steinerová
Vedoucí oddělení tisku a informací
Tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, mob. 773 784 245, E-mail: steineroval@praha13.czDětské hřiště U Jezera
Dětské hřiště U JezeraDětské hřiště U JezeraDětské hřiště U JezeraDětské hřiště U JezeraDětské hřiště U Jezera
Vytisknout