Městská část Praha 13 se zapojila do 26. ročníku Českého dne proti rakovině. Před radnicí měli místní obyvatelé možnost podpořit tento projekt zakoupením žlutého kvítku měsíčku lékařského, letos s fialovou stužkou a podpořit tak boj proti rakovině, stejně jako v předchozích letech.

„Den proti rakovině a prodej žlutých kvítku se stal tradicí a já si velice vážím faktu, že se i letos přímo před radnicí povedlo tento projekt podpořit. Všechny žluté kytičky, které jsou symbolickým darem pro každého, kdo dvaceti korunami přispěl, našly své majitele. Nejdůležitějším posláním je preventivní osvěta a děkuji všem, kteří se již čtvrt století do této veřejné sbírky zapojují. Šíření informací o možnostech včasné prevence onkologických nemocí může zachránit mnoho životů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka

„Letošní ročník je zaměřen na prevenci onemocnění děložního čípku a varlat.  Liga proti rakovině letošními tématy sbírky cílí na mladou generaci. Ke každé kytičce dárce dostane i letáček s informacemi, jak se chránit před nádory děložního hrdla a varlat.  Sbírka je určena také na zlepšování života onkologickým pacientům a samozřejmě podporuje i vědecký výzkum,“ dodala radní Aneta Maršálová Ečeková.

Každý, kdo si dnes před radnicí Prahy 13 kytičku zakoupil, dostal vedle informačních materiálů i malý dárek od městské části. Na výběr byly drobné dárky, sladkosti pro děti i dospělé jak od městské části, tak od Ligy proti rakovině.

JAK PODPOŘIT projekt Ligy proti rakovině?

• zakoupením kytičky v den sbírky - 11. května 2022 před budovou radnice
  • zakoupením e-kytičky - posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777
  • příspěvkem na sbírkový účet 65 000 65/0300

Děkujeme všem, kteří spolu s námi pomáhají.

Český den proti rakovině 2022Český den proti rakovině 2022Český den proti rakovině 2022Český den proti rakovině 2022Český den proti rakovině 2022Český den proti rakovině 2022