Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
 7. 6. 2017


Od letošního června je na webových stránkách www.praha13.cz možné spustit aplikaci „Rozklikávací rozpočet“. Tato aplikace se stala symbolem moderního a otevřeného úřadu 21. století a v poslední době ji zavádí do praxe stále více veřejných institucí. 

Systém, ve kterém je možno zobrazit detaily hospodaření úřadu až na úroveň jednotlivých položek, má velmi jednoduché a intuitivní ovládání, jsou v něm přehledně zpracovány příjmy a výdaje, zkrátka nabízí veřejnosti ucelený přehled o hospodaření a fungování úřadu.

„Otevřenost při nakládání s veřejnými finančními prostředky je pro nás velmi důležitá. V zavedení zmiňované aplikace vidím jednoznačný přínos pro občany, kteří mají zájem o podrobnější údaje o směřování financí z našeho městského rozpočtu,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Transparentní, přehledná a srozumitelná forma prezentace ekonomických dat umožňuje sledovat hospodaření úřadu na různých úrovních. Rozklikávací formou lze zobrazit současný stav, skutečné čerpání výdajů a plnění příjmů podle jednotlivých odborů.

Občané se do aplikace mohou dostat jednoduše přes webové rozhraní na hlavní stránce: Městská část – Důležité dokumenty a rozpočet - Rozklikávací rozpočet.

Aplikaci podporují také mobilní zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony.


Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

 

Vytisknout