MČ Praha 13 - logo Tisková zpráva
23. 6. 2020

V úterý 23. června 2020 se v Lichtenštejnském paláci na Malé Straně konalo slavnostní vyhlášení vítězů v soutěži „Obec přátelská rodině a seniorům 2020“. MČ Praha 13 uspěla v kategorii „Obec přátelská rodině“

V soutěži, kterou každoročně pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí, vyhrála třináctá městská část 1. místo v kategorii obcí a měst s počtem obyvatel nad 50 000 obyvatel. Za to získá dotaci 940 280 korun na prorodinné aktivity.

„Úspěch je o to cennější, že se městská část prostřednictvím odboru sociální péče přihlásila do soutěže letos poprvé. Jelikož klademe na prorodinnou politiku důraz, jsem přesvědčen, že dotace bude využita maximálně efektivně,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka, který ocenění ve formě příslibu dotace obdržel z rukou ministryně Jany Maláčové.

Přihlášení do soutěže předcházela tvorba a realizace Koncepce rodinné politiky, kterou zastupitelstvo Prahy 13 schválilo předloni. Díky tomu se městská část stala jednou z prvních v metropoli, které mají rodinnou politiku zakotvenou v samostatném strategickém dokumentu.

Tajemník Úřadu MČ Praha 13 Jaroslav Mareš ocenil práci úředníků nejen na přípravě přihlášky do soutěže, ale i aktivní propagaci činností v oblasti posilování soudržnosti rodiny. „Díky schválené koncepci má rodinná politika dané jasné parametry. Úspěch v soutěži je důkazem, že toto je cesta správným směrem,“ uvedl.

Projekty v rámci prorodinné politiky Prahy 13 jsou realizovány ve spolupráci s místní Agendou 21, odborem životního prostředí, DDM Stodůlky a Dětským centrem Ptáčkov.

Michala Králová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam@praha13.cz