Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logoTisková zpráva

1.9.2021

 

První školní den se v Praze 13 vydařil

První září je každoročně svátečním dnem pro děti i rodiče. Letos do základních škol Prahy 13 nastoupilo 771 prvňáčků a 666 dětí bylo přijato do mateřských škol. Radnice pro ně již tradičně připravuje v Centrálním parku pestrý program.

Ve Fakultní základní škole Prof. Otokara Chlupa přivítal prvňáčky starosta Prahy 13 David Vodrážka: „První školní den představuje nezapomenutelný zážitek především pro děti a samozřejmě také pro jejich rodiče a prarodiče. Všem přeji, ať se dětem ve škole daří. Platí to samozřejmě také pro ostatní všechny žáky, studenty i zaměstnance škol, po dlouhých týdnech distanční výuky v loňském školním roce se jistě do školy těšili,“ řekl David Vodrážka a dodal: “V minulých letech jsme prozíravě nesnižovali kapacitu mateřinek, všechny děti s trvalým bydlištěm v naší městské části byly úspěšně přijaty a letos se podařilo umístit i více dětí mladších tří let.“ Do mateřských školek zamířilo celkem 666 dětí a dveřmi základních škol poprvé prošlo 771 prvňáčků. 

„První školní den tradičně slavíme spolu s dětmi v Centrálním parku, a tak ani letos nemohla chybět dopolední prázdninová džungle s bohatým programem, určená pro všechny prvňáčky naší městské části. Odpoledne se u Nepomuckého rybníka i starší děti podívaly do oblíbeného Pohádkového lesa plného dobrodružství. Na cestě za pokladem označené šipkami mohou děti při plnění úkolů potkat třeba princeznu, draka, vodníka či jiné pohádkové bytosti,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková, která přivítala prvňáčky ve Fakultní základní škole Mezi Školami.

Lucie Steinerová

tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz

 

Prvňáčci - FZŠ prof. OTOKARA CHLUPA

Prvňáčci - FZŠ prof. OTOKARA CHLUPA

Prvňáčci - FZŠ prof. OTOKARA CHLUPA

Třináctka prvňáčkům

Třináctka prvňáčkům

Pohádkový les 2021

Vytisknout