Městská část Praha 13 se v rámci aktivit místní Agendy 21 připojila k projektu, který si klade za cíl informovat veřejnost o Světovém dni rakoviny slinivky břišní, který je věnován boji s touto chorobou. Jako symbol připojení k události se od 14. do 16.  listopadu 2018 vrchní část radnice ponoří do fialové barvy.

Rakovina slinivky břišní patří k nádorovým onemocněním s nejhorší prognózou, umírá na ni 95 % nemocných. Důvodem je její složitá diagnostika. Nejsme ovšem bez šance. Zcela klíčová je včasná diagnostika, a tedy šíření povědomí o této nemoci. Tomu může pomoci i tato výjimečná aktivita, která se uskuteční při příležitosti světového dne rakoviny pankreatu, tedy 15. listopadu 2018, kdy jsou vybrané významné budovy v České republice nasvíceny fialovou barvou. K projektu se připojilo například Mahenovo divadlo v Brně, pražská Reduta, radnice v Liberci, Olomouci, Českých Budějovicích, v Praze 1 a Praze 13 či zámek Břeclav.

Symbolicky se k této akci může připojit každý, kdo se v tento den oblékne do fialové. Vyzýváme tedy i Vás, občany Prahy 13, abyste se přidali k nám a v den Světového dne rakoviny slinivky břišní (ve čtvrtek 15. listopadu) oblékli fialovou barvu či fialové doplňky. Myslete na své zdraví a přečtěte si víc informací o prevenci této zákeřné nemoci v následujících odkazech:

https://www.facebook.com/onkomajak/
https://slinivka.onkomajak.cz/
https://www.facebook.com/onkomajak/photos/a.153103658033503/2186330521377463/?type=3&theater
https://www.facebook.com/onkomajak/videos/346740562767152/?type=3&theater

Zaměstnanci úřadu Prahy 13 se také připojili ke Světovému dni rakoviny slinivky břišní a oblékli fialovou barvu symbolickou pro tento den. I naše radnice se po 16 hodině znovu zahalí do fialové barvy. Připojili jste se taky?
Pošlete nám fotku outfitu na mail: libigerovae@praha13.cz nebo nahrajte svou fotku na FB https://www.facebook.com/StastnaTrinactka/ a označte hashtagem #fialovatrinactka Děkujeme! J  

Více informací o prevenci této nebezpečné nemoci naleznete zde: http://www.onkomajak.cz/rakovina-slinivky

Hana Zelenková, MA 21

Zaměstnanci

JSME FIALOVÍ - LETÁK

FIALOVÁ RADNICE

FIALOVÁ RADNICE

FIALOVÁ RADNICE

IMG_9679

fialová radnice

fialová radnice

fialová radnice

fialová radnice

Vytisknout