Vedení radnice uvolnilo prostory pro očkovací centrum. Jakmile to umožní legislativa a dostatečné zásobování vakcínami, může být zprovozněno.

Již od podzimu minulého roku je radnice připravena dát k dispozici prostory zimního stadionu a zajistit tak potřebnou péči pro obyvatele Prahy 13. Nejbližší očkovací centrum ve FN Motol je sice velmi blízko a dostupné i v rámci hromadné dopravy, ale chceme zajistit pro naše občany očkovací centrum přímo tady na třináctce, i když provozujeme tři polikliniky a intenzivně monitorujeme celou situaci spolu s praktickými lékaři. Dlouhodobě se staráme o to, aby lékařská péče byla v nejvyšší možné míře dostupná přímo na katastru naší městské části a také proto zde chceme zajistit očkovací centrum. Máme připravené provozní řešení, jakmile to umožní legislativa a dodávky vakcín, může být zprovozněno,“ řekl starosta David Vodrážka.

očkovací

Lucie Steinerová