Vážení spoluobčané,

není to tak dlouho, kdy Slovo starosty začínalo asi nějak takto: Startuje školní rok 2020/2021 a všichni společně věříme, že nám přinese jen to pozitivní. Všem žákům, ale

i pedagogům přeji, aby byl po všech stránkách úspěšný...

Uplynulo pár týdnů a všechno je jinak. Epidemiologická situace se výrazně zhoršila a přibývají nepopulární opatření, která by měla pomoci nepříznivý vývoj zmírnit, v nejlepším případě zastavit. Týkají se celé řady oblastí, ale především škol, které budou do konce října bez žáků prvního i druhého stupně. To pochopitelně zkomplikuje život spoustě rodin. Nezbývá než doufat, že se obdobné opatření nedotkne také mateřinek. A ne jenom těch.

  Teď je opravdu nutné, abychom si všichni uvědomili, že skutečně záleží na každém z nás. Jen my můžeme vzniklou nepříznivou epidemiologickou situaci zvrátit. Přestaňme polemizovat o tom, jestli se nám to nebo ono opatření líbí, jestli mělo přijít dříve, později nebo vůbec, přestaňme hledat viníky... To v tuhle chvíli nic neřeší a ničemu tím nepomůžeme.

  Zjara jsme všichni táhli za jeden provaz, byli jsme ohleduplní, dodržovali jsme bezpečnostní a hygienická opatření, vzájemně jsme si pomáhali, řídili jsme se i zdravým rozumem a zvládli jsme to. Netvrdím, že jsme vyhráli, ale mohli jsme si přece jen vydechnout. Bohužel ne na moc dlouho. A teď je nejvyšší čas, abychom dokázali znovu „zabojovat“.

  Osobně jsem přesvědčený, že to opět zvládneme. Pojďme společně udělat všechno, aby to bylo co nejdříve.

 

Váš starosta

David Vodrážka

Vytisknout