Vedení městské části Praha 13 ve čtvrtek 8. června 2023 zorganizovalo setkání se zástupci České pošty. Tématem byla změna provozu na pobočkách v městské části a bylo určeno seniorům a imobilním obyvatelům, žijícím poblíž rušených poboček.

„Rozumím tomu, že poštovní služby potřebují reorganizaci, aby mohly efektivně fungovat. Z mého pohledu je sice neuvěřitelné, že došlo k takovému rozhodnutí bez diskuze s vedením radnic, a to napříč celou republikou, ale musíme se k této situaci postavit čelem a pomoci těm nejohroženějším, “ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Poté, co jsem zjistil, že pošta ze svého rozhodnutí neustoupí, ihned jsme začali řešit praktické otázky po vlastní ose a zajišťujeme maximum pro ty, kterým tato změna přinese největší komplice. Jsou to především senioři a imobilní obyvatelé, kteří žijí v okolí rušených poboček. Dnešní setkání jsme připravili právě pro ně a cením si faktu, že zástupci České pošty jsou připravení otevřeně diskutovat o nadcházejících změnách a obyvatelům zajistit adekvátní služby.“

Na radnici se se zástupci České pošty sešli členové klubů pro seniory, obyvatelé domu se zvláštním určením pro hendikepované, vedení Střediska sociálních služeb Prahy 13 a organizace PROSAZ, která v Praze 13 sídlí a provozuje sociální služby i chráněné dílny. Organizační stránku zajistil odbor sociální péče a místní Agenda 21.

Budova pošty v Hábově ulici již prošla provozními úpravami tak, aby bezbariérové přízemí pokrylo potřeby obyvatel, kteří do schodů nemohou. „Pobočka je také vybavena signalizačním zařízením a vodící lištou pro zrakově postižené občany, doplnil Roman Kořínek, který je na České poště pověřen řízením interní sítě pro Prahu a střední Čechy.“ Důležitá informace je, že důchody budou důsledně roznášeny seniorům domů a těm, kteří si tuto službu chtějí nově zařídit, bude samozřejmě vyhověno. Některé služby pošty, například Czech Point a ověřování, nabízí také radnice a občané si je mohou vyřídit na Slunečním náměstí. V prostorách současných pošt se všichni dozví, která pobočka nahradí tu zrušenou a jak si individuálně nastavit veškeré služby.

Ukončení provozu pošt na Slunečním náměstí a na Lužinách je bohužel dané, od července v městské části Praha 13 budou v provozu dvě pobočky - v Hábově ulici ve Stodůlkách a v Janského na Velké Ohradě. Pošty v OC Lužiny a na Slunečním náměstí budou uzavřeny.

setkání pošta

setkání pošta

setkání pošta

setkání pošta

Rušení poštRušení pošt
Vytisknout