Na základě doporučení Hygienické stanice hlavního města Prahy Městská část Praha 13 vyzvala ředitele a ředitelky škol, aby využili možnosti stanovit žákům volno na dny 25. 10. a 26. 10. 2021.

"Situace ve školách se zhoršuje, a proto jsme jako zřizovatel 10 základních škol, doporučili  k plánovaným podzimním prázdninám vyhlásit na pondělí a úterý ředitelské volno a školy to akceptovaly " řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Stávající epidemiologická situace v nemocnosti dětí se, dle vyjádření hlavní hygieničky, nevyvíjí příznivě. Nemocnost dětí neustále stoupá. Zatímco na začátku školního roky byly hlášeny záchyty ve školách u jednotek dětí, nyní je hlášeno více než 200 žáků a pedagogů za týden. Nejvyšší nemocnost je hlášena ve věkové skupině školních dětí 12 – 15 let, týká se to tedy především základních škol.

ZŠ Klausova