Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
19. 6. 2019


Městská část Praha 13 společně s místní Agendou 21 pořádala pro širokou veřejnost ve středu 19. června Den zdraví. Akce se konala na Slunečním náměstí. Letošní čtvrtý ročník osvětové akce zahájil ve 13 hodin starosta David Vodrážka společně s dalšími zástupci městské části Praha 13. 

Den zdraví má na třináctce již svou pevnou tradici a jeho návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin. Zájemci si i letos mohli nechat změřit nejen krevní tlak, ale také rychlost svého metabolismu. K dispozici jim byly rady odborníků na homeopatickou léčbu nebo letos nově na podologii  Své zdravotní a doplňkové programy pro své pojištěnce zde představila Všeobecná zdravotní pojišťovna a Oborová zdravotní pojišťovna.  V rámci akce si přišly na své i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci. 

Festival zdravého životního stylu se konal v rámci aktivit Agendy 21, záštitu převzali radní Aneta Ečeková Maršálová a předseda výboru MA 21 Vít Bobysud, který k akci řekl: „Jsem rád, že Den zdraví, který pořádáme letos bez finanční podpory Magistrátu hl. města Prahy, se stává vyhledávanou akcí, díky které se veřejnost dozvídá odborné informace, které se týkají jejich zdravotního stavu, zlepšení životního stylu a dodržování správné životosprávy. Těší mne vysoká návštěvnost občanů i v tomto horkém počasí a z toho usuzuji, že tahle naše aktivita má smysl a proto v ní budeme nadále pokračovat.“

Michala Králová
tisková mluvčí

 

 Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam@praha13.cz

IMG_2847++

 IMG_2860

DEN ZDRAVÍ FZŽS C.JPG 

Vytisknout