Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

 14. 12. 2021

 
Městská část Praha 13 dokončila opravu spojovacího schodiště mezi ulicemi Archeologická a Zázvorkova. Toto značně exponované místo získalo i unikátní podobu – originální velkoplošnou malbu inspirovanou zelení.

 

Schodiště se nachází kousek od stanice metra Lužiny nad tubusem linky B a pochází ze stejné doby, kdy se metro na Lužinách stavělo a vyžádalo si rozsáhlejší rekonstrukci. Opraven byl nejen povrch schodů, ale odborný zásah si vyžádala také svislá konstrukce v části schodiště. Zcela nově bylo naistalováno ocelové zábradlí, které zde chodcům chybělo. Posledním krokem byla úprava povrchu, který se musel nejprve očistit od sprejerských výtvorů a následně schodiště ozdobil originální mural Petra Placáka.

 

„Všechny nás dost trápí sprejerské vandalství na veřejných místech a tak jsme se rozhodli, že do opravy tohoto schodiště zapojíme profesionála, který na boční strany stavby navrhnul a následně i vytvořil celistvé dílo. Věřím, že takto postupně a hlavně vkusně zkultivujeme nejen toto místo, ale i další v naší městské části“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

 

Oprava trvala dva měsíce a městskou část vyšla na 1,6 milionu korun.

Lucie Steinerová
 

tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz

Spojovací schodiště na Lužinách získalo novou podobuSpojovací schodiště na Lužinách získalo novou podobuSpojovací schodiště na Lužinách získalo novou podobuSpojovací schodiště na Lužinách získalo novou podobuSpojovací schodiště na Lužinách získalo novou podobu
Vytisknout