MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

4. 10. 2021

Městská část Praha 13 vyhlásila soutěž o nejhezčí PF a dnes starosta městské části ocenil nejlepší návrhy. Soutěž vyhlásila místní Agenda 21 v lednu tohoto roku a zapojilo se do ní všech deset základních škol.

„Soutěž jsme vyhlásili v době, kdy byly školy zavřené, chtěli jsme tak podpořit děti na distanční výuce v kreativní činnosti. Během několika týdnů se k nám vrátily stovky Pf, které jsme hodnotili podle věkových kategorií. Děkuji všem malým tvůrcům, kteří se do soutěže zapojili a výhercům gratuluji. Ta nejlepší PFka, samozřejmě se souhlasem autorů, použijeme jako oficiální přání vedení radnice.,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„V rámci místní Agendy 21 jsme vyhlásili soutěž pro základní školy o nejhezčí PF 2022 a zúčastnit se mohli všichni žáci prvního i druhého stupně základních škol na území městské části Praha 13. Oceněno bylo celkem 40 tvůrců, kteří získali hodnotné ceny. Mimo hlavní ceny byly oceněny děti i cenou starosty, místostarostů a radní, vážíme si tvorby všech dětí, a proto připravujeme výstavu v prostorách radnice a speciální dvoustranu v časopise STOP, kde budou návrhy PF 2022 k vidění,“ dodala radní Aneta Ečeková Maršálová.

Ocenění získali:

I. stupeň ZŠ :

1.  místo Alex Hrubý

2.  místo Ema Roninová

3.  místo Klára Rose

II. stupeň ZŠ

1.  místo Gilbert Friedman

2.  místo Nguyen Hoang

Vítězové obou kategorií získali také zvláštní cenu starosty Prahy 13 Davida Vodrážky, který tato PF použije jako oficiální vánoční přání radnice Prahy 13.

Lucie Steinerová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz

Starosta Prahy 13 ocenil nejhezčí PF 2022, které vytvořily děti z místních školStarosta Prahy 13 ocenil nejhezčí PF 2022, které vytvořily děti z místních školStarosta Prahy 13 ocenil nejhezčí PF 2022, které vytvořily děti z místních školStarosta Prahy 13 ocenil nejhezčí PF 2022, které vytvořily děti z místních školStarosta Prahy 13 ocenil nejhezčí PF 2022, které vytvořily děti z místních škol
pf 22