Slavnostním poklepáním na základní kámen dnes odstartovalo budování nového parkovacího domu P+R Nové Butovice v Praze 13 v Petržílkově ulici. Po jeho dokončení, které je plánováno na jaro roku 2023, zde vznikne celkem 379 parkovacích stání. Parkovací dům bude sloužit jako záchytné parkoviště P+R s možností přestupu na metro B ve stanici Nové Butovice a také zde vzniknou místa vyhrazená pro rezidenty městské části.

„Celkem 182 parkovacích míst bude do budoucna sloužit rezidentům, kteří dlouhodobě trpí nedostatkem možností parkování ve svém okolí. I zde budou místa vyhrazená pro invalidy a dále celkem osm stání pro motorky,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: “Nový parkovací dům přinese parkovací místa rezidentům a to je stěžejní přínos. Věřím, že také pomůže řešit složitou situaci s parkování u Metra Nové Butovice, kam míří mnoho dojíždějících z okolí. Je ale nutné celou problematiku řešit komplexně, posílit parkovací kapacity i dalších částí Prahy 13 i nejbližšího okolí.“

Parkovací objekt v ulici Petržílkova, jehož výstavba byla oficiálně zahájena v úterý 7. prosince 2021, bude mít celkem šest podlaží. V nich vznikne prostor pro celkem 379 aut. Z toho 197 stání bude určeno jako P+R, kde bude také vyhrazen prostor pro imobilní řidiče, a dvanáct stání bude k dispozici pro nabíjení elektromobilů. Součástí budou i cyklostojany pro celkem 20 kol. Investorem celé stavby je Magistrát hlavního města Prahy.

Ukončení stavby, kolaudace, uvedení do provozu a předání do správy městské organizace Technická správa komunikací, a.s. je plánováno do poloviny roku 2023. Náklady na vybudování parkovacího objektu jsou 292,7 milionů korun bez DPH.

Poklepání základního kamene P+R Nové ButovicePoklepání základního kamene P+R Nové ButovicePoklepání základního kamene P+R Nové Butovice