V úterý 28. března se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová konala soutěž GO AHEAD WITH ENGLISH. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou městské části Praha 13. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy a okolí.

Do finále (ústní kolo) postoupilo 11 soutěžících, kteří obdrželi ocenění ve formě medaile, diplomu, knižní poukázky, slovní a další drobné dárky.

1. místo - Ema Kučerová, FZŠ s RVJ při PedF UK Drtinova 1, Praha 5
2. místo - Filip Eyberger, FZŠ prof. Otokara Chlupa PF UK, Praha 13
3. místo - Aneta Mikešová, FZŠ Chodovická, Horní Počernice 

„Jsem velmi rád, že se tuto prestižní školní soutěž podařilo po třech letech obnovit, a navíc s tak vysokou účastí. Angličtina je pro všechny děti velmi důležitá a pomůže rozšiřovat obzory nejen při cestování, ale také umožní studium v zahraničí a budoucím generacím otevře mezinárodní pracovní možnosti. Děkuji organizátorům za přípravu letošního ročníku a přeji všem, aby si dnešní den v naší městské části užili,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

 V úvodu soutěže paní místostarostka Marcela Plesníková připomněla i dnešní Den učitelů a také didaktickou historii: „Komenského Brána jazyků otevřena byla napsána před čtyřmi stoletími a vydána v češtině i latině. Dnes nás místo latiny provází angličtina a spojuje neuvěřitelné množství národů. Přeji všem soutěžícím i pedagogům, aby soutěžní den byl pro ně nejen plný zábavy, ale i zdravého porovnání nabytých vědomostí.“

Soutěž GO AHEAD WITH ENGLISH pořádá Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Bronzová již od roku 2000, poslední 3 ročníky se nekonaly kvůli složitým covidovým opatřením. O to většího zájmu se dočkala letos. Ze třiceti základních škol se svými učiteli přijela svou školu reprezentovat nejčastěji čtveřice žáků. „Na šesti stanovištích byla připravena zadání k řešení a desítka nejlepších postoupí do ústního finále. Během celého dopoledne byli na místě také rodilí mluvčí, kteří na této základní škole učí během svých studií na Karlově Univerzitě. Děkujeme vedení městské části za podporu, kterou této soutěži pravidelně věnuje,“ dodala Vladislava Šváchová, učitelka angličtiny na ZŠ s RVJ Bronzová a zároveň organizátorka soutěže.

Soutez v anglictine

Soutez v anglictine

Soutez v anglictine


Soutez v anglictine
Soutez v anglictine
Vytisknout