Vedení městské části Praha 13 dnes uzavřelo memorandum s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, týká se dlouhodobé spolupráce a podpory projektu Euroklíč.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR realizuje projekt Euroklíč již od roku 2007, pomáhá lidem se zdravotním postižením k bezproblémovému užívání různých zařízení a přispívá tak k integraci osob se zdravotním postižením do společnosti. Jedná se o mezinárodní projekt, který je postupně uskutečňován ve většině evropských zemí. Euroklíčem se rozumí univerzální klíč, s jehož pomocí se dostane osoba se zdravotním postižením či rodič pečující o dítě do tří let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách,
v metru, na nádražích i na čerpacích stanicích po celé Evropě.

„V České republice jsme od roku 2007 namontovali téměř dva tisíce eurozámků a distribuovali osobám se zdravotním postižením více než padesát tisíc euroklíčů. Velmi si ceníme aktivity jednotlivých měst a také městských částí, které se do projektu zapojují a dlouhodobě jej aktivně podporují,“ řekl předseda NRZP ČR Václav Krása.

„Naší prioritou je neustálé zlepšování přístupnosti městské části pro seniory a rodiče s dětmi. Euroklíč je vhodným doplněním našich vlastních aktivit v oblasti bezbariérovosti,“ řekl místostarosta Petr Zeman.

„Nápad, aby se radnice naší městské části stala výdejním místem Euroklíče, vznikl na základě komunikace s občany. Chceme jim tak vyjít vstříc a nabídnout výdej Euroklíče co nejblíže místa jejich bydliště,“ dodala radní Aneta Ečeková Maršálová.

MEMORANDUM