MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

15.9.2021

Výstava Obrázky se vzkazem aneb děti kreslí seniorům

Městská část Praha 13 během pandemie připravila projektovou aktivitu „Obrázky se vzkazem aneb děti kreslí seniorům“. Radnice v lednu pořídila sady výtvarných potřeb pro tři a půl tisíce žáků prvního stupně všech deseti základních škol a děti nakreslíly více než 1600 obrázků pro seniory. V prostorách radnice právě probíhá jejich výstava.

„Dlouhodobě velmi dobrá práce v sociální oblasti v letošním roce přinesla naší městské části finanční prostředky, které opět investujeme do projektů, které pomáhají našim obyvatelům. Aktivita Obrázky se vzkazem spočívá v mezigeneračním propojení dětí a seniorů v době koronavirové pandemie. Věřím, že tvořivé aktivity dětem přinesly smysluplně strávený čas a našim starším spoluobčanů radost a úsměv na tváři. Městská část za tímto účelem zakoupila ze získané dotace výtvarné potřeby pro 3562 žáků prvního stupně z deseti zřizovaných základních škol,“ informoval starosta David Vodrážka a dodal:“ Obrázky jsme následně předali seniorům do Střediska sociálních služeb Prahy 13, Farní charity Stodůlky a Domova pro seniory Zity Kabátové. Další obrázky jsme předali do klubů seniorů po jejich znovuotevření. Žádný obrázek nezůstal bez příjemce. Na vzkazy dětí seniorům, někteří senioři na oplátku napsali svůj vzkaz dětem.“

Lucie Steinerová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz

Obrázky se vzkazem aneb děti kreslí seniorům
Obrázky se vzkazem aneb děti kreslí seniorůmObrázky se vzkazem aneb děti kreslí seniorům