Czech Nature Photo již tradičně zahájí výstava zahraničního porotce. Tentokrát do galerie Czech Photo Centre zavítá fotograf Roberto García-Roa ze Španělska, který zde představí své čtyři projekty. Ty se různými způsoby a přístupy zabývají ochranou přírody.

První z vystavených projektů má název Na pokraji vyhynutí a dokumentuje úsilí Centra pro ochranu šimpanzů v Guineji. Dále následuje cyklus Lidé a příroda, který se věnuje tomu, jak člověk jako jediný druh na světě může ovlivnit osud ostatních živých organismů na Zemi. Třetí soubor je nazvaný Ostatní fauna, jeho cílem je dosáhnout pozitivní změny ve vnímání zvířat, jako jsou hadi, žáby, ještěrky a členovci, kteří nejsou u veřejnosti příliš oblíbení. Poslední soubor Nejistá budoucnost připomíná důležitost Antarktidy, která je životně důležitá pro zdraví globálních ekosystémů, ale lidská chamtivost si na ní vybírá svou daň.

Roberto García-Roa ve své profesní dráze využívá fotografii jako jeden z nejsilnějších prostředků, jak probouzet empatie k přírodě. Jeho práce se snaží nejen nabídnout umělecký pohled na to, čím žije, ale také vytvořit atraktivní a silné spojení mezi společností a přírodou. Za tímto účelem spojuje sílu obrazů s příběhem anebo s vědeckými poznatky, které se za nimi skrývají. Tím otevírá nové cesty porozumění mezi kulturou vytvářenou námi jako lidskými bytostmi a naší úlohou coby klíčového druhu pro udržení a ochranu naší planety.

Výstava vznikla ve spolupráci se společností Canon, Roberto García-Roa je ambasadorem značky.

Samotná výstava potrvá od 10. března do 2. dubna. Otevírací doba: úterý až pátek vždy od 11.00 do 17.30 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 100 a snížené 50 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Kdy:Od 10. března 2023 do 2. dubna 2023

Kde: Galerie Czech Photo Centre Seydlerova 2835/4, Praha 5

  (100 metrů od stanice metra Nové Butovice)

Roberto - Photo Centre
Roberto - Photo Centre
Vytisknout