Vedení naší městské části se podařilo zajistit 1 000 litrů dezinfekce, která v boji proti šíření koronaviru bezesporu patří mezi nejdůležitější ochranné pomůcky. Bezpečnostní rada Prahy 13 bezprostředně rozhodla o její redistribuci.

Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části -  Poliklinika Lípa Centrum v Nových Butovicích dvě stě litrů, dalších dvě stě litrů si rovným dílem rozdělí Poliklinika Stodůlky v ulici Hostinského a Poliklinika Janského na Velké Ohradě. S dvaceti litry dezinfekce mohou počítat ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 a v Domově pro seniory Zity Kabátové. Čtyři sta litrů dezinfekčního prostředku bude mít k dispozici sociální odbor, který je přerozdělí mezi organizace a zařízení pečující zejména o zdravotně znevýhodněné klienty a seniory, např. Farní charitu Stodůlky, Prosaz, Diakonii ČCE – středisko Praha, Sananim a další.

Pro potřeby zaměstnanců a návštěvníků radnice je počítáno se sto litry, zbývajících zhruba šedesát litrů dezinfekce bude sloužit jako rezerva k pokrytí aktuálních požadavků některého z již zmíněných subjektů.

vyzaduji

Vloženo: 26.03.2020 – Eva Černá ; Přečteno 342 x