Od soboty 1. července bude zkušebně zaveden avizovaný systém parkování s parkovacím kotoučem v ul. Na Zlatě, části ul. Petržílkova (u pošty a před stavbou Smart bytů), v ul. Archeologická (na malých parkovištích u OC Lužiny) a v ul. Hábova (malé parkoviště u kotelny za poštou Stodůlky).

Jedná se o místa okolo stanic metra a veřejných budov (pošta, poliklinika). Tyto plochy budou označeny příslušnou dopravní značkou a dodatkovou tabulkou uvádějící čas, po který opatření platí (Po – Pá, 8.00 – 19.00, max. 2 hodiny), musí řidiči viditelně umístit parkovací kotouč ve svém vozidle a na něm nastavit dobu začátku stání, kterou nesmí překročit a až do odjezdu měnit. Mimo tuto dobu pak bude parkování neomezené, především pak v podvečerních a nočních hodinách, kdy se předpokládá, že budou parkovací místa využívat hlavně rezidenti.

Pro řidiče z toho vyplývá povinnost pořídit si do auta parkovací kotouč, což je v současné době už téměř nutností, protože podobných parkovišť ve větších městech skokově přibývá. Kotouče jsou přenosné, mohou být využívány i v jiných vozidlech a městech a mají různé podoby. Vzhledem k tomu, že se nejedná o placené parkovací zóny, nepřináší opatření řidičům žádné jiné finanční náklady.

Parkovací kotouče lze zakoupit v papírnictví u autobusové zastávky Luka v ul. Mukařovského, v papírnictví MGGA v Galerii Nové Butovice a v prodejně Post shop u metra Stodůlky. Od dubna budou k dispozici také v informacích radnice Městské části Praha 13.

 

Aktualizováno: 03.07.2017 – Eva Černá ; Přečteno 1552 x
Vytisknout